15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zapis czatu z dr Grzegorzem Hayderem Zastępcą Prezydenta Miasta

W dniu 26 czerwca br. odbył się czat z dr Grzegorzem Hayderem Zastępcą Prezydenta Miasta. Podczas dyskusji na żywo gość odpowiadał na pytania internautów dotyczące różnych dziedzin życia społecznego i działań przemyskiego samorządu. Poniżej prezentujemy zapis tej dyskusji.  Tekst został poddany częściowej korekcie, bez zmiany treści wypowiedzi.

 

 

[12:03] moderator: Witam Wszystkich na dzisiejszym czacie. Gościem dzisiejszej dyskusji na żywo jest Dr Grzegorz Hayder Zastępca Prezydenta Miasta. Całość dyskusji będzie moderowana, prosimy o cierpliwość w oczekiwaniu na odpowiedzi. Pytania, na które Prezydent nie odpowie podczas czatu prosimy przesłać na adres e-mail:kancelaria.pmp@um.przemysl.pl Zapraszamy do dyskusji.
 [12:04] Księciunio: jakie będzie zadłużenie miasta na koniec 2012 roku?
 [12:05] moderator: Prosimy o cierpliwość w uzyskiwaniu odpowiedzi.
 [12:05] dr G. Hayder: 182,49 mln zł.
 [12:06] maiczel: Dzień Dobry. Pytanie Odnośnie planowanego akwenu wodnego lub basenu . Czy zdaje Pan sobie sprawę z tego , że miasto które aspiruje na miano "Turystycznego" powinno mieć o wiele szerszą ofertę niż miejskie baseny takie jak np. w Jarosławiu czy w Ustrzykach D. , które mają za zadanie zaspokajać potrzeby wyłącznie swoich mieszkańców. Przemyślanie liczą , że powstanie coś co będzie miało oddzwięk ponadregionalny i przyciągnie turystów do miasta.
 [12:07] dr G. Hayder: W pełni podzielam pogląd. Bardzo chcielibyśmy aby akwa park, czy też park wodny wraz z zagospodarowaniem oczek wodnych powstał w najbliższym czasie. Staramy sie o pozyskanie m.in. na ten cel środków z programu Polska -Białoruś - Ukraina.
 [12:07] sarastro: Czy macie Państwo świadomość, że już po trzech miesiącach od otwarcia dworca na ścianach były widoczne zacieki i pleśń? Stan ten nie tylko się utrzymuje, ale i pogarsza. Czy można w tej sprawie spodziewać się Państwa interwencji? Czy w najbliższym czasie planowana jest renowacja Placu Legionów? A jeśli tak to jaki miałaby ona charakter?
 [12:09] moderator: Prosimy o uważne śledzenie dyskusji i niepowielanie pytań. Dziękujemy.
 [12:09] dr G. Hayder: Dworzec nie jest inwestycją miejską, a jednej ze spółek PKP. Planujemy w najbliższym czasie remont części parkingu naprzeciw wejścia do pomieszczeń tzw. restauracji wiedeńskiej. Co do całego planu Legionów na razie nie mamy planów przebudowy
 [12:09] Księciunio: czy w strefie ekonomicznej będą jeszcze jacyś przedsiębiorcy
 [12:10] dr G. Hayder: Obecnie trwa kolejne postępowanie przetargowe na sprzedaż gruntu w strefie z jednoczesnym wydaniem pozwolenia na działalność w strefie. Są też podmioty zainteresowane zakupem gruntu, bez uzyskiwania zezwolenia na "strefę". Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku pojawią sie kolejne podmioty.
 [12:11] sarastro: Na wstępie słowa uznania, że po latach ruszyło coś nareszcie w temacie renowacji kamienic. Czy można spodziewać się w 2013 r. kolejnych wniosków PGM o dofinansowanie remontów kamienic z funduszy Unii Europejskiej czy należy poczekać na kolejną perspektywę finansową?
 [12:13] dr G. Hayder: Na początek małe sprostowanie; wnioski składają Wspólnoty Mieszkaniowe oraz Zrzeszenie prywatnych właścicieli. Jeżeli będą kolejne nabory to na pewno będziemy zachęcać to tego typu działań. Jest też szansa, że kilka wniosków, które znalazły sie na liście rezerwowej po pojawieniu się tzw. oszczędności przetargowych uzyskają dofinansowanie
 [12:13] Księciunio: Z czego będzie miasto utrzymywało "akwa" park skoro wszystkie tego typu obiekty w Polsce są deficytowe
 [12:14] dr G. Hayder: Myślę, że jeżeli będziemy realizować akwa park, to będziemy musieli również zaakceptować koszty jego bieżącego utrzymania, podobnie jak w przypadku wszystkich innych inwestycji sportowo-kulturalnych
 [12:15] sarastro: Czy możliwe jest wprowadzenie na wzór krakowski pakietu uchwał remontowych, zwalniających z czynszu właścicieli remontowanych kamienic do wysokości 50% kosztów remontu? Rozwiązanie takie w Krakowie okazało się bardzo skuteczne
 [12:15] moderator: Całość dyskusji jest moderowana więc prosimy o cierpliwość w oczekiwaniu na odpowiedzi do zadanych pytań.
 [12:16] dr G. Hayder: Proszę właściwego naczelnika, żeby zapoznał się ze sprawą i jeżeli prześle Pan/Pani swój mail, udzielę wiążącej odpowiedzi
 [12:16] Zbyszek: Sprawa ogólna, jak Pan wytłumaczy fakt, że zwalnia się z pracy w Urzędzie długoletniego pracownika i przyjmuje osobę bez stażu pracy w urzędzie?
 [12:16] dr G. Hayder: Musiałbym wiedzieć o kogo konkretnie chodzi
 [12:17] Przemyslanin: Witam! Panie Prezydencie, chciałbym się dowiedzieć jaką kwotą Miasto wesprze szczypiornistów AZS Czuwaj w nadchodzącym sezonie Superligi oraz czy udało się pozyskać sponsorów strategicznych dla klubu??
 [12:17] dr G. Hayder: Rozmowy ze sponsorami są w trakcie - kwota więc dofinansowania z miasta będzie znana po ich zakończeniu.
 [12:18] Księciunio: dlaczego miasto nie kosi trawy na działce nr 219 obr 212, wygląda to tragicznie.
 [12:18] dr G. Hayder: Sprawdzę czyja jest i w którym miejscu. Jeżeli miejska - postaram się zainteresować sprawą.
 [12:18] hmm: Panie prezydencie - co słychać w temacie Aqua parku/oczek wodnych przy Sanockiej?
 [12:18] dr G. Hayder: odpowiedziałem juz wcześniej na podobne pytanie
 [12:19] Jarek: Na wiosnę miała ruszyć inwestycja "Zagospodarowanie Zespołu Zabytkowego Twierdzy Przemyśl ..." Mamy już kalendarzowe lato. Kiedy ruszy ta inwestycja?
 [12:19] dr G. Hayder: Niestety nie wiem dokładnie - proszę o mail'a udzielę odpowiedzi po potwierdzeniu dat.
 [12:19] moderator: Proszę o śledzenie dyskusji i niepowielanie pytań.
 [12:20] hmm: Proszę powiedzieć co z inwestycjami drogowymi, które wyleciały w tym roku z wykonania a umieszczone były w WPI - chodzi m.in. o remont i przebudowę ul. Bielskiego oraz przedłużenie Dolińskiego aż do ul. Bielskiego?
 [12:21] dr G. Hayder: W sprawie przebudowy ul. Bielskiego, to jesteśmy po uchwaleniu MPZP na odcinku od ul. Chrzanowskiej. Mam nadzieję, że w kolejnym roku przystąpimy do prac projektowych. W sprawie łącznika ul. Dolińskiego z Bielskiego - nic niestety nie wiem (nie moj resort ;-)
 [12:22] woy55: Gdzie znaleźć można dane o beneficjentach i WYSOKOŚCI pomocy publicznej udzielanej przez miasto?
 [12:24] dr G. Hayder: Powinna być w zakładce w BIP-ie. Pragnę tylko zwrócić uwagę, że za pomoc publiczną uważa się np. dotacje do utworzenia miejsc pracy, a to nie jest związane z decyzjami Prezydenta a Pow. Urzędu Pracy. Czym innym jest oczywiście umorzenie podatków i pochodnych od niego lub rozłożenie na raty - informacja tez powinna być w BIP-ie. Jeżeli nie ma poproszę służby finansowe o wyjaśnienie
 [12:24] hmm: Czy pojawili się (oprócz Hensfort) kolejni zainteresowani do inwestowania w strefie?
 [12:24] dr G. Hayder: na podobne pytanie odpowiedziałem wcześniej
 [12:25] sarastro: A propos dworca. Oczywiste, że nie jest to inwestycja miejska, jednak to właśnie budynek dworca urasta do miana głównej atrakcji Przemyśla. Prezydent miasta często chlubi się nim przed wieloma delegacjami. Czy zatem nie byłaby stosowna interwencja Urzędu Miasta w tej sprawie, zważywszy na całkowitą indolencję Dworców Kolejowych? Czy Miasto nie jest po prostu zainteresowane jakimkolwiek działaniem w tym przedmiocie?
 [12:26] dr G. Hayder: Oczywiście że jest zainteresowane. I myślę, że działania były podejmowane ale niestety również w przypadku gdy działa PMP nie zawsze jest to wysłuchiwane
 [12:26] Przemyslanin: Panie Prezydencie czy wiadomo coś w sprawie inwestycji jednej z największych światowych sieci restauracji szybkiej obsługi MC Donalds w naszym mieście, już od lat chodzą słuchy o jej budowie wymieniano już kilka lokalizacji sprawa owiana legendą
 [12:27] dr G. Hayder: Tak, w dniu dzisiejszym usłyszałem o kolejnej lokalizacji, więc mogę jedynie potwierdzić, że Sieć ta planuje inwestycję w Przemyślu
 [12:27] józekzłuczyc: kiedy kanalizacja Lipowicy? ile jeszcze tam ma śmierdzieć z szamb?
 [12:27] moderator: Całość dyskusji jest moderowana więc prosimy o cierpliwość w oczekiwaniu na odpowiedzi do zadanych pytań.
 [12:28] dr G. Hayder: Prace projektowe zbliżają się do szczęśliwego (mam nadzieję) zakończenia. Jeżeli z szamb śmierdzi - to należy je opróżniać :-)
 [12:29] Przemysl-zasanie: Witam, od ponad 15 lat mieszkańcy Narutowicza starają sie o remont drogi która jest w opłakanym stanie technicznym. Pisaliśmy petycje, skargi, ostatnio w połączeniu z uwagami do planu zagospodarowania. Dzieci i matki z wózkami nie mogą przejść po chodniku bo płytki chodnikowe dosłownie stoją w poprzek. Obiecywaliście jako miasto od tych kilkunastu lat że zaczniecie prace modernizacyjne. Kiedy zatem będzie prawdziwy i skuteczny remont
 [12:30] dr G. Hayder: Trwają dyskusje nt. miejscowego planu - dość przecież burzliwe, natomiast dodatkowym problemem jest fragment przy wieżowcu, który chcielibyśmy od wspólnoty kupić ale na razie brak zgody.
 [12:30] maciek: Czy miasto/straż miejska planuje jakoś rozwiązać problem ludzi imprezujących w bramach zabytkowych kamienic wokół Rynku? Bramy i podcienia wyremontowanych kamienic są wykorzystywane jako toalety.
 [12:31] dr G. Hayder: Poproszę SM o baczniejsze przyglądnięcie się problemowi
 [12:31] Jarek: Odpowiedzi na pytanie o "Zagospodarowaniu Zespołu Zabytkowego Twierdzy Przemyśl ..." już była?
 [12:31] dr G. Hayder: Tak. była. Prosiłem o mail'a bo w głowie nie mam dat a chętnie odpowiem.
 [12:32] przecinek: czy powstał już projekt iluminacji świetlnej nowego mostu?
 [12:32] dr G. Hayder: Myślę, że po najbliższej sesji przetarg na projekt i wykonanie zostanie ogłoszony
 [12:32] Dawid: Witam. Chciałbym zapytać czy za coroczne rozgrywki halowej piłki nożnej POSiR powinien pobierać wpisowe od zespołów czy takie rozgrywki powinny być darmowe z tytułu rozwoju sportu w mieście?
 [12:33] dr G. Hayder: Alternatywa to dofinansowanie z budżetu - decyzja o jego dochodach i rękach radnych
 [12:33] józekzłuczyc: projekt to projekt, ale kiedy realizacja tego projektu?
 [12:34] dr G. Hayder: Kanalizacja na Lipowicy - myślę że realizacja, aczkolwiek etapami, w najbliższych latach
 [12:34] hmm: Czy jest szansa by miasto dogadało się z gminą Ostrów w sprawie wspólnego zagospodarowania terenu żwirowni na ogólnodostępne bezpieczne kąpielisko - jest tam duży potencjał
 [12:34] dr G. Hayder: Nic mi nie wiadomo o takich rozmowach
 [12:35] vader: Witam, kiedy Miasto zdecydowanie lepiej zadba o spółki Miejskie? jako pracownik jednej z nich, stwierdzam że są zaniedbywane
 [12:36] dr G. Hayder: Myślę, że spółki jako podmioty prawa handlowego powinny raczej same dbać o siebie. Właściciel to w tej sytuacji - ostatnia instancja
 [12:36] mike21: czy wiadomo coś na temat planowanej budowy Galerii Przemyśl?
 [12:36] dr G. Hayder: Pozwolenie na budowę jest dalej ważne.
 [12:37] woy55: W sprawie pomocy cd: Sprawdziłem w BIP jest informacja KTO otrzymał pomoc. Nie ma informacji ILE i JAKIE SPEŁNIAŁ KRYTERIA. Proszę o odpowiedź kiedy będzie pełna informacja?
 [12:37] moderator: Trwa czat z dr Grzegorzem Hayderem Zastępcą Prezydenta Miasta. Całość dyskusji jest moderowana więc prosimy o cierpliwość w oczekiwaniu na odpowiedzi do zadanych pytań.
 [12:37] dr G. Hayder: Chyba nie ma takiego obowiązku i nie jestem pewien, czy możliwe jest podawanie wysokości
 [12:37] józekzłuczyc: Kiedy multikino?
 [12:38] dr G. Hayder: Nie wiem. Ostatnio znów pojawiły się informacje z PA NOVE'ej o planowanej inwestycji w przyszłym roku
 [12:38] Przemysl-zasanie: dobrze ale odcinek przy wieżowcu to jakieś 8 procent drogi
 [12:39] dr G. Hayder: Pewnie tak. Ale "przefrunąć" się go nie da - jak remontować drogę to kompleksowo
 [12:40] Księciunio: dlaczego miasto nie inwestuje w hybrydowe oświetlenie uliczne ?
 [12:40] dr G. Hayder: Sorry, nie mój resort - nie potrafię odpowiedzieć
 [12:40] vader: Czy czujecie Państwo urzędnicy że mieszkańcy nie są zadowoleni z tego co sie dzieje a właściwie nie dzieje w Przemyślu?
 [12:41] dr G. Hayder: Odczucia są zawsze subiektywne - wiec nie można o tym specjalnie dyskutować - ja z takim poglądem się nie zgadzam.
 [12:41] Księciunio: kiedy nastąpią zmiany w POSiR - ta skostniała struktura powinna być już dawno zmieniona!
 [12:42] dr G. Hayder: A na jaką?
 [12:42] hmm: Kiedy będzie dostępny na stronie UM zaktualizowany WPI?
 [12:43] dr G. Hayder: Od 3 lat WPI nie jest aktualizowane - raz uchwała nie została podjęta (chyba na 2010 r.), a potem juz poszło....
 [12:43] awz3: dlaczego Rzeszów, Krosno, Tarnobrzeg mają podpisane umowy z PAIZ a Przemyśl potrafi jedynie tylko narzekać
 [12:43] dr G. Hayder: A w jakim zakresie?
 [12:44] vader: Czy jest Pan dumny z inwestycji pt STOK?
 [12:44] dr G. Hayder: Jak najbardziej, rodzina z całej Polski przyjeżdża co roku na narty
 [12:44] HetmanKresowy: Pański pryncypał zapowiedział jakiś czas temu, że miasto szykuje się do kolejnej inwestycji, tym razem budowy 'basenu z rurą'. Czy Pańskim zdaniem jest sens wykładania publicznych pieniędzy na inwestycję, która może zatopić finanse, które co tu dużo mówić są już w mocno opłakanym stanie ?
 [12:44] dr G. Hayder: na podobne pytanie odpowiedziałem wcześniej
 [12:45] sarastro: Kiedy nastąpi wyprowadzenie Wydziałów z budynku UM przy ul. Ratuszowej? I na jakim etapie są plany sprzedaży tego budynku? Na jakim etapie są też plany budowy podziemnego parkingu na Rybim Placu?
 [12:46] dr G. Hayder: Jak tylko znajdziemy dla nich miejsce. Myślę że cześć przejdzie do budynku przy Wodnej (2 piętro). Plac Rybi - przygotowujemy dokumentację niezbędną do podjęcia uchwały przez RM tak aby oba kompleksy wystawić w ewentualnym przetargu razem.
 [12:46] mieszkaniec55: czy mając w pamięci tragiczny wypadek na skrzyżowaniu ulic Batorego i Jasińskiego jest w planie budowa ronda w tym miejscu
 [12:46] dr G. Hayder: Tak - może nawet w tym roku.
 [12:46] sarastro: Co z planami budowy nowej hali sportowej? Czy trwają rozmowy z potencjalnymi sponsorami Czuwaju Przemyśl? Jakie firmy wchodziłyby w grę?
 [12:47] dr G. Hayder: Planów budowy nowej hali - nie ma. Co do sponsorów Piłki ręcznej - póki nie będzie sprawa zamknięta nie podamy informacji o sponsorach.
 [12:47] Księciunio: na jakim etapie jest przejmowanie 114 szpitala i kto i z czego pokryje ewentualna stratę za rok 2012?
 [12:48] dr G. Hayder: Przygotowujemy się do podpisanie porozumienia - myślę że w czasie wakacji to nastąpi. O ewentualnej stracie porozmawiamy ewentualnie jak ona będzie.
 [12:49] awz3: ostatnio z darmowego programu z Polski Wschodniej Krosno i Rzeszów przez tydzień razem z PAIZ próbowali zdobyć inwestorów w Korei i Japoni. Dlaczego w kilkunastu takich wyjazdach ani razu podkreślam ani razu Przemyśl nie uczestniczył, tego logicznie nie da się wytłumaczyć !!!!!!!
 [12:49] moderator: Trwa czat z dr Grzegorzem Hayderem Zastępcą Prezydenta Miasta. Całość dyskusji jest moderowana więc prosimy o cierpliwość w oczekiwaniu na odpowiedzi do zadanych pytań.
 [12:50] dr G. Hayder: Postaram się wyjaśnić sprawę - proszę o mail'a prześle odpowiedź
 [12:50] Jarek: Biorąc pod uwagę, że "Odczucia są zawsze subiektywne", z czego mieszkańcy powinni być zadowoleni Pana zdaniem?
 [12:51] dr G. Hayder: Inwestycje: obwodowa, Zamek, Klub Garnizonowy, kilka dróg, termomodernizacja szkół itd,
 [12:51] Księciunio: kto odpowiada za promocję gospodarczą miasta (z nazwiska) i co w tej sprawie konkretnie robi ?
 [12:51] dr G. Hayder: Krzysztof Zatlonkal - Wydział Promocji
 [12:52] józekzłuczyc: no właśnie dlaczego miasto zainwestowało w stok który tylko przynosi straty a nie w aqa park który przynosiłby całoroczne dochody? kto za to odpowiada?
 [12:52] dr G. Hayder: Jeden z dyskutantów twierdzi, że aquaparki również są deficytowe
 [12:53] HetmanKresowy: Panie Prezydencie jak pan oceni politykę proinwestycyjną Przemyśla w porównaniu z innymi ośrodkami miejskimi o podobnej wielkości ?
 [12:53] dr G. Hayder: Nie mamy się czego powstydzić
 [12:53] maiczel: Czy są jakieś wieści na temat rozpoczęcia budowy od inwestora Błażkowskiego ? Mowa tu o remoncie i modernizacji zabytkowej synagogi w sąsiedztwie stacji paliw Statoil. Rozpoczęcie budowy planowano na wczesną wiosnę .
 [12:54] dr G. Hayder: Z tego co mi wiadomo wniosek o pozwolenie na budowę jeszcze nie wpłynął
 [12:54] Księciunio: Skąd miasto weźmie kasę na przebudowę skrzyżowania Batorego Jasińskiego, skoro wiadomo że ze względu na stojącą tam stację trafo koszty będą dość wysokie
 [12:55] dr G. Hayder: Koszty sa w tej chwili szacowane - WORD zaproponował wsparcie
 [12:55] HetmanKresowy: Panie Prezydencie: czy są jakieś firmy zainteresowane wejściem do przemyskiej podstrefy ? Jeśli tak, to z jakiej branży ?
 [12:55] moderator: Szanowni Państwo na pytania Pan Prezydent stara się odpowiadać w kolejności ich zadawania. Z uwagi na to, iż jest wiele osób, które zadają pytania nie jest możliwe odpowiadanie wyłącznie na pytania jednego użytkownika. Pytania, na które Prezydent nie odpowiedział podczas czatu prosimy przesłać na adres e- mail:kancelaria.pmp@um.przemysl.pl
 [12:55] dr G. Hayder: Proszę wybaczyć - ale to od nich zależy czy się ujawnią na etapie rozmów
 [12:56] hmm: Od ponad 5 lat mieszkańcy ulicy Bielskiego 44a,b, c nie mogą doczekać się drogi dojazdowej. Obecnie budowane są kolejne bloki i powstaje tam spore osiedle. Po deszczu droga zamienia się w błoto a zimą są problemy z wyjazdem z uwagi na pochyłość i zalegający śnieg. Czy nie uważa Pan za celowe wykonanie takiej drogi. Kiedy można spodziewać się jakichś efektów
 [12:56] dr G. Hayder: Nie wiem - nie mój resort
 [12:56] Księciunio: Panie Prezydencie decyzja z rozbudową hali sportowej i modernizacją basenu była trafiona!!! pogratulować, czy będzie kontynuacja takich działań inwestycyjnych w substancję lokalową o charakterze sport-rekr?
 [12:57] dr G. Hayder: W sport inwestujemy chyba dość dużo - Juvenia najlepszym przykładem czy orliki
 [12:57] vader: Sport-czy nie uważa Pan ze promocja miasta poprzez sport jest lepsza niż foldery? teraz gdy mamy piłkę ręczną na najwyższym poziomie, koszykówkę-okazuje się problem KASY, wiadomo ze sponsora nie znajdą drużyny; niestety hala okazuje sie zbyt mała [niestety] czy w takich sprawach można liczyć na jakąś pomoc np od Posłów z naszego rejonu?
 [12:57] dr G. Hayder: Pracujemy nad tym bardzo intensywnie
 [12:57] bart: Czy istnieje szansa, że w najbliższym czasie na ul Wysockiego doczekamy się nowej nawierzchni asfaltowej, oraz chodników ??
 [12:58] dr G. Hayder: W tym roku mamy nadzieję na decyzję lokalizacyjną a jak pójdzie dobrze być może rozpoczniemy w przyszłym roku
 [12:58] Jarek: Z dokumentacji przetargowej wynika, ze Ciurek miał być wyremontowany. Dlaczego tego nie zrobiono?
 [12:59] dr G. Hayder: Proszę o wybaczenie ale proszę o maila'. Inwestycje to nie ja - tylko Prezydent W. Błachowicz. Mam nadzieję, że wkrótce czat będzie z nim
 [12:59] awz3: dlaczego na stronie PAIZ obszar 33ha na którym inwestuje REM jest przedstawiany jako w pełni uzbrojony obszar 100ha , na stronie Przemyśla jest już 33ha a na stronie tarnobrzeskiej strefy dwie działki 70 i 40 ha. Nie dziwię się że inwestorzy omijają Przemyśl szerokim łukiem !
 [13:00] dr G. Hayder: Sprawdzę i mam nadzieję wyprostujemy
 [13:00] sarastro: Co z budową mostu na przedłużeniu ul. Rzecznej? Czy realne jest rozpoczęcie budowy w najbliższych latach?
 [13:01] dr G. Hayder: Miał to rozstrzygnąć MPZP - ponieważ mieszkańcy mocno oprotestowują jego rozstrzygnięcia - temat się odwleka. Pojawił się też pomysł, żeby przesunąć go w stronę "żółtej rury"
 [13:01] Księciunio: Właśnie WORD kiedy ograniczycie jazdę "L" blokującą najważniejsze miejsca komunikacyjne w mieście
 [13:01] dr G. Hayder: Chyba niestety nigdy
 [13:02] HetmanKresowy: Jakie jest Pańskie zdanie w sprawie prywatyzacji miejskich spółek, które są deficytowe ?
 [13:02] dr G. Hayder: Tylko po szerokiej dyskusji i jeżeli będzie to najlepsze rozwiązanie dla zaspokajania potrzeb mieszkańców
 [13:02] sarastro: Czy są zainteresowani przejęciem budowy pawilonu przy stoku?
 [13:02] dr G. Hayder: Tak.
 [13:03] hmm: Mam propozycję by Park Miejski a w szczególności place zabaw objąć jakimś monitoringiem. Szkoda by było aby pięknie odrestaurowany park na powrót popadał w ruinę przez bezmyślnych idiotów, którzy za nic mają cudzą własność.
 [13:03] dr G. Hayder: Dobry pomysł i nie wiem czy w realizacji "Zamku nie jest monitoring przewidziany.
 [13:03] Księciunio: Czy będziemy powiększać miasto - czy już nie?
 [13:04] moderator: Szanowni Państwo Czat zakończy się o godz. 13.15 prosimy o przesłanie pytań, na które nie uzyskali Państwo odpowiedzi na adres e-mail: kancelaria.pmp@um.przemysl.pl
 [13:04] dr G. Hayder: Stanowisko rządu jest jasne - zgody tylko gdy wszystkie zainteresowane jednostki samorządowe będą się zgadzać. Na razie nie ma chyba takiej szansy
 [13:04] awz3: jak układa się współpraca Przemyśla z COI Rzeszów, strefą tarnobrzeską i PAIZ
 [13:05] dr G. Hayder: Nie mamy istotnych zastrzeżeń
 [13:05] bart: Czy przebieg czatu zostanie opublikowany na portalu przemysl.pl ??
 [13:05] dr G. Hayder: Tak.
 [13:05] HetmanKresowy: Panie Prezydencie: czy miasto podjęło współpracę z przemyskimi firmami, które działają na rynkach międzynarodowych (np. INGLOT) w kwestii promocji turystyczno-gospodarczej Przemyśla ?
 [13:06] dr G. Hayder: My jesteśmy otwarci i chętni.
 [13:06] Księciunio: jeśli miasto nie sprzeda działki/działek na terenie strefy w tym roku o ile mniejsze będą przychody budżetu?
 [13:07] dr G. Hayder: Trudno powiedzieć, myślę że parę milionów
 [13:07] HetmanKresowy: Panie Prezydencie: dlaczego dotychczas nie powstała komórka w ramach urzędu miejskiego, która zajęłaby się promocją inwestycyjną Przemyśla ?
 [13:07] dr G. Hayder: Zajmuje się tym Wydział Promocji
 [13:07] sarastro: Jakie dokładnie środki przeznaczył UM na remonty zabytków w 2012?
 [13:08] moderator: Szanowni Państwo Czat zakończy się o godz. 13.15 prosimy o przesłanie pytań, na które nie uzyskali Państwo odpowiedzi na adres e-mail: kancelaria.pmp@um.przemysl.pl
 [13:08] dr G. Hayder: W budżecie nie mamy przewidzianych środków na ten cel (Przynajmniej na razie)
 [13:08] grzes: kiedy poprawi sie stan dróg w Przemyślu bo w tak małym mieście to nie problem
 [13:08] dr G. Hayder: Protestuje, przeciwko nazywaniu Przemyśla małym miastem.
 [13:09] józekzłuczyc: czy Inglot ma zamiar sponsorować sport w mieście? np piłkę ręczną?
 [13:09] dr G. Hayder: Myślę, że sponsorzy zostaną ujawnieni po zakończeniu rozmów z nimi.
 [13:09] grzes: można by było usprawnić komunikacje na placu konstytucji
 [13:10] dr G. Hayder: Tak - wracając do ronda które kiedyś tam było - ale są opinie, że obecnie nie spełniałoby juz tak dobrze swojej roli jak kilkadziesiąt lat temu
 [13:10] ala: kiedy miasto planuje remont ul. Wilsona w pobliżu galerii Sanowa - głównie chodzi o budowę chodników. Na chwile obecną na wioskach pobocza lepiej wyglądają.
 [13:11] dr G. Hayder: Być może w tym roku.
 [13:11] awz3: jeszcze raz proszę o odpowiedź dlaczego Przemyśl nie uczestniczył ani razu w misjach inwestycyjnych z Programu Polska Wschodnia, w ostatnim do Japonii i Korei wnioski o udział złożyły tylko Rzeszów i Krosno
 [13:11] dr G. Hayder: Nie wiem.
 [13:11] grzes: może by powstało jakieś kino w tym Przemyślu i myślę ze dochód z tego byłby duży gdyby pomyśleć o miejscowościach wokół Przemyśla bo najbliższe kino w 3d jest w Rzeszowie
 [13:11] dr G. Hayder: Ma powstać w Sanowej
 [13:11] ala: kiedy rozpocznie sie wydobycie i sprzedaż kruszyw z przemyskiej żwirowni?
 [13:12] dr G. Hayder: Pracujemy nad znalezieniem inwestora,
 [13:12] Mariusz: Na terenie Przemyśla powstaje nowa gazeta lokalna, Czy kibicuje Pan tej inicjatywie?
 [13:12] dr G. Hayder: Tak, kibicuję.
 [13:13] bart: Istnieje szansa, na organizację koncertów znanych zespołów, jak ostatnio KULT, ponieważ z tym strasznie kulejemy - po sąsiedzku niestety więcej jest takich imprez, a przecież gwiazdy ściągają ludzi do Przemyśla
 [13:13] dr G. Hayder: Kasa - to podstawowy problem.
 [13:13] HetmanKresowy: Panie Prezydencie: jaką nazwę będzie nosił most obwodnicy i poszczególne jej odcinki ? Czy miasto wzięło pod uwagę głos mieszkańców, czy jak zwykle urządziliście hucpę ?
 [13:14] moderator: Szanowni Państwo Czat zakończy się o godz. 13.15 prosimy o przesłanie pytań, na które nie uzyskali Państwo odpowiedzi na adres e-mail: kancelaria.pmp@um.przemysl.pl
 [13:14] dr G. Hayder: Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta przez Radnych być może na pierwszej sesji "po wakacjach" - Prezydent przedłoży pełną informację w tym zakresie radnym. Ja swoje zdanie na ten temat wyraziłem w TVP Rzeszów
 [13:15] ul.ofiarkatynia: dziękuję za remont ul.Ofiar Katynia, pytanie - jak długo jeszcze przed hotelem Albatros będą sprzątane i myte autokary linii Euroline, a śmiecie zostają na poboczu?
 [13:15] dr G. Hayder: Zgłoszę ten problem do właściwego wydziału
 [13:15] sarastro: Jaką to nową lokalizacją zainteresowany jest McDonald's?
 [13:15] dr G. Hayder: Niestety nie mogę odpowiedzieć.
 [13:15] ala: czy jest juz projekt przemyskiego aquaparku? można prosić o jakieś szczegóły?
 [13:16] dr G. Hayder: Nie, pracujemy nad tym
 [13:18] dr G. Hayder: Dziękuję wszystkim za udział. Przepraszam, że nie udzieliłem we wszystkich przypadkach satysfakcjonujących odpowiedzi. Jeżeli ich nie udzieliłem proszę o mail'a. Pan Prezydent Wojciech Bałchowicz - prosił żebym zapowiedział, że w pierwszej połowie lipca On siada do czatowania. Pozdrawiam.
 [13:18] moderator: W imieniu Gościa dzisiejszego czatu dr Grzegorza Haydera Zastępcy Prezydenta Miasta serdecznie dziękujemy za udział w dzisiejszej dyskusji na żywo. Pytania, na które Prezydent nie odpowiedział podczas czatu prosimy przesłać na adres e-mail:kancelaria.pmp@um.przemysl.pl


 

JPGCzat z Zastępcą Prezydenta Dr Grzegorzem Hayderem

Opublikował:  | Data publikacji: 27-06-2012 10:18
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:12