26 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Cala Polska czyta dzieciom w SP11

01.06.2012 r. w Szkole Podstawowej Nr 11 w Przemyślu odbyła się dla uczniów  klas I-III impreza połączona z akcją Cała Polska czyta dzieciom. Jak co roku nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców i zaproszeni goście czytają dzieciom wiersze. Tradycją szkoły stała się Rzepka w tłumaczeniu J. Tuwima i Lokomotywa Nowością tej edycji był wiersz L. Pijanowskiego Kolorowa Krowa, która wywołała wiele emocji wśród małej publiczności. W tegorocznej XI edycji do czytania zostali zaproszeni: P. Krystyna Kosterkiewicz z galerii BWA,: P .Anna Sudoł funkcjonariusz  Straży Ochrony Kolei, P. Piotr Nowakowski funkcjonariusz Straży Miejskiej, P. Andrzej Cieszyński z galerii BWA w Przemyślu i pełna energii i pomysłowości Przewodnicząca Rady Rodziców P. E. Bolanowska.

Czytanie zapoczątkowała P. dyrektor Beata Kosicka Siwak, która włączyła się następnie razem z gośćmi i z chętnymi nauczycielami do wspólnej improwizacji i zabawy. Dzieci uczestniczyły między innymi w zawodach hipicznych, zetknęły się też z deszczem oraz poznały taniec Kazaczok. W zabawach tych wykorzystano elementy pedagogiki zabawy. Spotkanie przygotowała i poprowadziła p. Małgorzata Banicka przy współpracy z P. E. Bolanowską oraz P. Eligia Plotke i P. Małgorzata Tomków przygotowujące dekorację.

W poniedziałek 04.06.2012 r. P. dyrektor Beata Kosicka Siwak wzięła udział w oficjalnym rozpoczęciu akcji Cała Polska czyta dzieciom, które obyło się w Domu Kolejarza od głośnego czytania Lokomotywy J. Tuwima.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 20-06-2012 11:28
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 20-06-2012 11:27