9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pierwsze dni Mistrzostw Europy spokojne w Przemyślu

Zgodnie z zapowiedzią w poniedziałek 11 czerwca br. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy ze służbami mundurowymi zaangażowanymi w zabezpieczenie granicy oraz Miasta i regionu w trakcie odbywających się w Polsce i na Ukrainie Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Rozmowy, w których uczestniczyli przedstawiciele Policji, Straży Granicznej, Izby Celnej, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, a także naczelnicy wydziałów UM, poświęcone były ocenie i analizie sytuacji oraz ewentualnych zagrożeń, jakie niesie ze sobą wzmożony ruch w Przemyślu i na przejściach granicznych.

Z przekazanych na spotkaniu informacji wynika, że pierwsze dni imprezy przebiegały bardzo spokojnie, bez poważniejszych wydarzeń. Z danych służb granicznych wynika, że w związku z rozgrywanym we Lwowie meczem Niemcy – Portugalia granicę na Podkarpaciu przekroczyło prawie 10 tysięcy kibiców – z Polski wyjechało na Ukrainę 6,5 tys., a po zakończonym meczy wróciło do Polski 3 tys. osób. . Siedemdziesiąt procent kibiców w tej liczbie to obywatele Niemiec, dużą grupę stanowili także Portugalczycy, pozostali to kibice z Polski, Danii, Włoch.

W Przemyślu najliczniej kibice bawili się w uruchomionej na sztucznym lodowisku przy ul. Sanockiej strefie kibica. Inaugurację Mistrzostw, a także mecz Polska – Grecja w tym miejscu obejrzało około 1000 osób, a około 700 mecz Polska – Rosja. Organizatorzy strefy kibica, POSiR, zrezygnował także z pobierania zapowiadanej opłaty za wejście na jej teren.
Sporo pracy mieli również przemyscy wolontariusze, pomagający kibicom z spoza Polski, szczególnie oblegany był punkt informacji na Dworcu Kolejowym. Witając kibiców wybierających się na Ukrainę nie tylko udzielali informacji turystycznych, ale pomagali także przy organizowaniu transportu do Lwowa, zakupie biletów, dla każdego mieli w prezencie oczywiście także piłeczkę antystresową z logo Przemyśla.

Przedstawiciele przemyskich służb mundurowych wraz z Prezydentem ustalili, że kolejne planowe spotkanie odbędzie się w przyszłym tygodniu.

JPGPrzyjazd duńskich i portugalskich kibiców (352,83KB)

JPGStrefa kibica w trakcie meczu Polska - Grecja (657,39KB)

JPGPrzyjazd duńskich i portugalskich kibiców (347,50KB)

JPGNarada ze służbami mundurowymi (403,32KB)

JPGPrzemarsz na strefę kibica (504,88KB)

JPGNiemieccy kibice na przemyskim Dworcu kolejowym (380,48KB)

JPGPrzyjazd duńskich i portugalskich kibiców (400,29KB)

JPGPrzemyscy wolontariusze (337,85KB)

JPGStrefa kibica w trakcie meczu Polska - Grecja (312,21KB)

JPGStrefa kibica w trakcie meczu Polska - Grecja (348,20KB)

JPGPrzyjazd duńskich i portugalskich kibiców (321,58KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 13-06-2012 14:50
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:15