4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Talenty matematyczne na VIII Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Matematyka – moje hobby"

W dniu 28 maja 2012 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej im. Ignacego Krasickiego w Przemyślu odbył się finał VIII Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego pod hasłem „Matematyka – moje hobby’’. Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu, Gimnazjum nr 3 im. Szarych Szeregów oraz Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego w Przemyślu. Koordynacją przedsięwzięcia  zajęły się nauczycielki matematyki z SP 1 Magdalena Koszykowska oraz Magdalena Jakobsche. Celem konkursu było propagowanie logicznego myślenia, rozwijanie matematycznych zainteresowań i pasji uczniów oraz promowanie uzdolnionych uczniów oraz ich nauczycieli.

Do udziału w konkursie zostali zaproszeni uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych z Miasta Przemyśla i Gminy Przemyśl. W I etapie, który odbył się w każdej ze zgłoszonych szkół w dniu 11 maja 2012 roku, wyłoniono 19 finalistów. To właśnie oni przystąpili do II etapu i w zmaganiach o tytuł laureata rozwiązywali w czasie 60 minut 10 zadań zamkniętych
i 3 zadania otwarte. Zadania nie były łatwe, ale młodzi miłośnicy matematyki poradzili sobie z nimi bez trudu.

Oto najlepsi z najlepszych:

I miejsce:        Jakub Fedak               SP 6 w Przemyślu

                        Kamil Gąszewski       SP 11 w Przemyślu

II miejsce:       Michał Chmura           SP 6 w Przemyślu

                        Jakub Kuraś                SP 16  w Przemyślu

III miejsce:     Marcin Pałczak           SP 4 w Przemyślu

Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Przemyśla, wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki z Gdańskiego Wydawnictwo Oświatowego, a opiekunowie – podziękowania.

 

Wszystkim gratulujemy!

Opublikował:  | Data publikacji: 13-06-2012 10:20
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 13-06-2012 10:22