12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Otwarcie nowej siedziby Muzeum Twierdzy Przemyśl

Zapraszamy do nowej siedziby Muzeum Twierdzy Przemyśl. A w nim znajduje się ekspozycja z I wojny światowej  prezentująca cenne przedmioty związane z Twierdzą Przemyśl stanowiąc  doskonałą lekcją historii dla zwiedzających.

Twórcami i opiekunami Muzeum jest  Stowarzyszenie 3 – go Historycznego Galicyjskiego Pułku Artylerii Fortecznej im. Księcia Kinsky’ego, którego członkowie tak mówią o historii jego powstania:


"Dnia dzisiejszego o godzinie 16.00 otworzyliśmy po trzech latach poszukiwania lokalu Muzeum Twierdzy Przemyśl.

Nasza historia rozpoczęła się 2002 roku gdzie wykonaliśmy nie dokończony rozkaz gen. Kusmanka o stworzeniu muzeum. Przez okres siedmiu lat nasza ekspozycja mieściła się na  w Klubie garnizonowym, która cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających, otrzymaliśmy szereg nagród i wyróżnień za naszą działalność.

W wyniku przekształceń własnościowych budynku w którym znajdowało się nasze muzeum byliśmy zmuszeni do zawieszenia naszej działalności muzealnej. Po trzech latach poszukiwań lokalu, dzięki porozumieniu się z  Cechem  Rzemiosł Różnych w Przemyślu, a w szczególności wsparciu Cechmistrza J. Batora, wynajęliśmy  lokal do remontu który był bardzo kosztowny.

Dzięki naszemu zaangażowaniu i wsparciu pana Prezydenta R. Chomy, udało nam się na nowo otworzyć stałą ekspozycję pod nazwą Muzeum Twierdzy Przemyśl. Muzeum mieści się przy ulicy Katedralnej 6/4, zwiedzanie codziennie od 10-16, oprócz wtorków, a w soboty i niedziele od 10-15.

Zapraszamy"

 

Muzeum Twierdzy Przemyśl
ul. Katedralna 6/4 (wejście od ul. Fredry)
Tel. 663 244 449 lub 796 362 159

http://www.festung.vot.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek, środa, czwartek, piątek w godz. 10.00 do 16.00
Soboty - niedziele od godz. 10.00  do 15.00
We wtorki nieczynne

JPGOtwarcie Muzeum Twierdzy Przemyśl

JPGOtwarcie Muzeum Twierdzy Przemyśl

JPGOtwarcie Muzeum Twierdzy Przemyśl

JPGMapka dotarcia do Muzeum Twierdzy Przemyśl

JPGWejście do Muzeum Twierdzy Przemyśl

JPGOtwarcie Muzeum Twierdzy Przemyśl

Opublikował:  | Data publikacji: 06-06-2012 12:54
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 10-07-2013 09:01