11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

V Podkarpacki Turniej w Bocce Olimpiad Specjalnych - fotorelacja

W dniu 30.05.2012 r. na obiekcie POSIR przy ulicy Mickiewicza 30 w Przemyślu odbył się V Podkarpacki Turniej w Bocce Olimpiad Specjalnych dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Patronat honorowy nad imprezą objęli Pan Marek Rząsa – poseł na sejm RP oraz Pan Robert Choma – Prezydent Przemyśla. Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego z Sekcji Olimpiad Specjalnych przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Przemyślu.

W sumie w turnieju wzięło udział 10 ekip co przełożyło się na 41 zawodników z całego Podkarpacia. Wśród zaproszonych drużyn z Podkarpacia znalazły się sekcje z Dębicy, Grębowa, Stalowej Woli, Strzyżowa, Kolbuszowej Dolnej, Ropczyc, Mielca, Rudnika nad sanem, Jarosławia oraz gospodarz zawodów czyli sekcja z Przemyśla.

Jak i w zeszłym roku tak i teraz turniej nie mógłby się odbyć gdyby nie wsparcie sponsorów a byli nimi: Urząd Miejski w Przemyślu, ASTRA S.A, Piekarnia Stubno, FHU Zbyszko, Firma Keridion z Lublina. Na trybunach zawody obserwowało ok. 100 kibiców a wśród nich zaproszeni goście – Marta Jurkiewicz i  Sabina Motowidło (dyrektor biura poselskiego i asystent posła Marka Rząsy), które podarowały prezenty trzem najmłodszym zawodnikom,  Zbigniew Rużycki- Naczelnik Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Zbigniew Błażkowski – właściciel firmy „Zbyszko”. Nad bezpieczeństwem i sprawnym prowadzeniem turnieju czuwały wolontariuszki z Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu.

Zawodnicy rywalizowali między sobą w grach singlowych i podzieleni byli na 9 grup sprawnościowy z uwzględnieniem wieku i płci. Uczniowie z Przemyśla zdobyli 4 złote i 2 srebrne medale.

Złoci medaliści z Gladiator Przemyśl: Monika Zawada, Kamila Guziec, Tomasz Traupman, Fabian Dziki. 

Srebrni medaliści z Gladiator Przemyśl: Barbara Wojdyła i Tomasz Pilszak
 
Szczegółowe wyniki znajdują się w załączeniu

Źródło: Tomasz Bandrowicz - Olimpiady Specjalne Polska Sekcja Przemyśl

DOTNULL (137,50KB)

JPGNULL (100,10KB)

JPGNULL (110,22KB)

JPGNULL (127,11KB)

JPGNULL (86,85KB)

JPGNULL (81,17KB)

JPGNULL (724,15KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 01-06-2012 09:11
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 01-06-2012 09:29