2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wizyta w Przemyślu Attaché ds. Kultury Konsulatu Generalnego Niemiec w Krakowie

We wtorek 22 maja br. Grzegorz Hayder Zastępca Prezydenta Miasta spotkał się z Attaché ds. Kultury Konsulatu Generalnego Niemiec w Krakowie Panem Jan-Philipp Sommer. Podczas spotkania rozmawiano na temat Programu DSD realizowanego w polskich placówkach oświatowych w tym również w Przemyślu. Uczestnicy tego programu otrzymują świadectwa językowe honorowane na całym świecie. To z kolei ułatwia możliwość podjęcia nauki w szkołach i uczelniach zagranicznych. W całym kraju jest 45 liceów ogólnokształcących, które należą do sieci Szkół z programem DSD.

W kwietniu br. w II Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Kazimierza Morawskiego odbył się konkurs dla Gimnazjalistów z Przemyśla i okolic pracujących od września ubiegłego roku z programem DSD. Liceum zorganizowało go we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział w Przemyślu. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas pierwszych Gimnazjów Nr 1, 3, 4 w Przemyślu oraz Gimnazjum w Krasiczynie. Uczestnicy konkursu pisali test sprawności językowych, który za dwa lata zdawać będą na egzaminie DSD I. Celem konkursu było zwiększenie motywacji do nauki języka niemieckiego wśród uczniów oraz zareklamowanie idei sieci szkół z programem DSD, jak dotąd jedynej na Podkarpaciu.
 

JPGAttaché ds. Kultury Konsulatu Generalnego Niemiec w Krakowie Jan-Philipp Sommer na spotkaniu u Prezydenta Miasta

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl