8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Tribute to Miles - fotorelacja

W ramach cyklu "Jazz nad Sanem" organizowanego przez PCKiN "Zamek" 16 maja br. odbył  się w Klubie "Niedźwiadek" koncert Tribute to Miles. TRIBUTE TO MILES to projekt oparty na muzyce firmowanej przez mistrza Milesa Davisa. Na scenie pojawił się m.in. jego długoletni współpracownik Bill Evans. Sponsorem wydarzenia była firma "Inglot".

 

Bill Evans (sax)

Amerykański saksofonista, zaistniał na jazzowej scenie u boku Milesa Davisa. Pierwszych autorskich nagrań dokonał w 1983 r., jeszcze podczas współpracy z Davisem, a po rozstaniu z nim został zaangażowany przez Johna McLaughlina  do reaktywowanej Mahavishnu Orchestra. Muzyk współpracował również z Herbie Hancockiem. W przeciwieństwie do wielu wykonawców fusion - lubujących się  w agresywnej stylistyce, jego styl jest bardziej liryczny i stonowany.

David Kikoski (piano)

Amerykański pianista, jeden z niezwykle aktywnych i kreatywnych muzyków współczesnego jazzu. Artysta pojawiający się zarówno w zespołach wielkich innowatorów, jak i lansujący projekty młodych muzyków. Absolwent słynnej Berklee College of Music. Grywał w zespołach Roya Haynesa, Billy Harta, Randy Breckera, Billa Evansa, Davida Sancheza.

 

Krzysztof Zawadzki (drums)

Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, perkusista, kompozytor, producent, manager, leader zespołu Walk Away, jednej z najlepszych polskich grup jazzrockowych. Od 1995 roku zaprasza do wspólnego grania najwybitniejszych muzyków  z USA. Wielokrotnie odwiedzał przemyski Klub „Niedźwiadek”.

 

Michał Barański (bass)

Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracował z  Benny Maupinem, Nigelem Kennedy, Tomaszem Stańko, Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak. W 2008 roku został wybrany najlepszym kontrabasistą roku wg JAZZ FORUM.

JPGBill Evans (129,07KB)

JPGKrzysztof Zawadzki (drums) (127,22KB)

JPGDavid Kikoski (105,79KB)

JPGMichał Barański (88,98KB)

JPGBill Evans (132,29KB)

JPGBill Evans (156,97KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 17-05-2012 09:12
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:13