10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Z roboczą wizytą w Austrii

W dniach od 7 do 9 maja br. przebywał z roboczą wizytą w Austrii Prezydent Miasta Przemyśla – Robert Choma. W Wiedniu Prezydent rozmawiał z przedstawicielami Czarnego Austriackiego Krzyża na temat renowacji i utrzymania cmentarzy wojennych w Przemyślu i okolicy. Strona austriacka bardzo pozytywnie oceniła zaangażowanie miasta Przemyśla w utrzymanie wojennych nekropolii. Poruszono również aspekt obchodów w naszym mieście 100 rocznicy wybuchu I Wojny Światowej. Następnego dnia Prezydent Miasta zwiedził budynek austriackiego rządu, w tym również zabytkowe pomieszczenia parlamentu Monarchii Austro-Węgierskiej.

Kontynuacja dalszej części programu miała miejsce w Grazu w Styrii, gdzie Prezydent Przemyśla został podjęty przez Zastępcę Burmistrza Miasta. Od kilku lat Przemyśl utrzymuje nieformalne kontakty ze stolicą Styrii. Strona austriacka jest zainteresowana nawiązaniem współpracy z firmami z Przemyśla ze szczególnym uwzględnieniem branży motoryzacyjnej, elektronicznej, elektrotechnicznej, nowych technologii, obróbki stali i budowy maszyn, przemysłu drzewnego oraz odnawialnych źródeł energii. Przedsiębiorców zainteresowanych kooperacją z firmami styryjskimi prosimy o kontakt z Wydziałem Promocji, tel. 16 6752090, e-mail:

Ostatnim punktem programu wizyty Prezydenta Przemyśla w Austrii było zwiedzanie nowowybudowanego kompleksu basenów w Grazu, którego koszt wyniósł 41 mln EURO. Rozmowa z zarządzającym obiektem przyniosła wiele interesujących aspektów w kontekście planowanej budowy basenu w Przemyślu. 
 

JPGWizytacja nowo otwartego kompleksu basenów w Grazu (basen odkryty) (77,82KB)

JPGWizytacja nowo otwartego kompleksu basenów w Grazu (basen odkryty) (118,63KB)

JPGZabytkowa część parlamentu Monarchii Austro-Węgierskiej (174,60KB)

JPGZwiedzanie parlamentu w Wiedniu (120,99KB)

JPGW siedzibie Austriackiego Czarnego Krzyża w Wiedniu (74,94KB)

JPG"Wyspa" na rzece Mur w Grazu (215,73KB)

JPGWizytacja nowo otwartego kompleksu basenów w Grazu (basen odkryty) (149,18KB)

JPGWizytacja nowo otwartego kompleksu basenów w Grazu (basen sportowy) (133,22KB)

JPGRozmowy na temat współpracy gospodarczo-kulturalnej z Krajem Związkowym Styria (136,39KB)

JPGWizyta w ratuszu w mieście Graz (od lewej dr Gerold Ortner - Konsul Honorowy RP w Grazu, od prawej Dieter Allesch - Prezes Styryjskiego Oddziału Austriackiego Czarnego Krzyża, dr Peter Piffl-Percevic - Zastępca Burmistrza) (111,71KB)

JPGPodział miejsc w parlamencie w 1911 roku (po prawej na czerwono posłowie narodowości polskiej) (117,77KB)

JPGGraz - miasto rowerów (183,91KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 16-05-2012 14:16
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:12