12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„PaderArt” – artyści z partnerskiego Paderborn prezentują niemiecką sztukę w Przemyślu

Galeria Sztuki Współczesnej w Przemyślu zaprasza w dniach 18-19 maja br. na otwarcie wystaw w ramach prestiżowego przedsięwzięcia artystycznego, jakim jest Międzynarodowe Triennale Malarstwa Regionu Karpat „Srebrny Czworokąt”, które odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, p. Bronisława Komorowskiego. Jedną z nagród Triennale przyznał  Prezydenta Miasta Przemyśla, jej laureatem został ukraiński artysta Volodymyr Stetsula.  

           Impreza zapoczątkowana została przez Galerię Sztuki Współczesnej w Przemyślu w roku 1994. W roku 2012 odbywa się już ósma jej edycja - po raz czwarty jako Triennale - prezentująca i dokumentująca twórczość artystów zamieszkałych na przygranicznych terenach Polski, Rumunii, Słowacji, Ukrainy i Węgier tworzących Euroregion Karpaty. Temat przewodni ósmej edycji Triennale to Pole i Ulica. Jak widzimy, doświadczamy, zmieniamy swoje otoczenie i jak otoczenie zapisuje się na naszym ciele i świadomości.
           Przy okazji imprezy swoją twórczość zaprezentują również niemieccy artyści z Paderborn. Otwarcie wystawy pn. „PaderArt” odbędzie się w sali Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w dniu 19.05.2012 o godz. 12.00. W uroczystości weźmie udział kurator wystawy z Paderborn – Wolfgang Brenner oraz kilku artystów: Christina Strunz, Christine Steuernagel, Maria Modlmayr oraz Juan Zamalea. Wystawę będzie można oglądać do 4 czerwca br.


Otwarcie głównej wystawy laureata i zdobywcy nagrody Grand Prix Międzynarodowego Triennale Malarstwa Regionu Karpat 2012 będzie miało miejsce w Zamku w Krasiczynie w dniu 19.05.12 o godz. 18.00

Szczegółowy program Triennale jest dostępny na stronie Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu 

Serdecznie zapraszamy.

 

 

 

opr. Wydział Kultury

JPGNULL (130,32KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 16-05-2012 11:44
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:13