14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Marsz "Stop laicyzacji"

Organizatorzy Marszu "Stop laicyzacji" serdecznie zapraszają do udziału w tym wydarzeniu, które odbędzie się w Przemyślu w dniu 12 maja br. (sobota): 

Poprzez wspólne maszerowanie zaapelujemy o szacunek dla wiary katolickiej, o wolność dla katolickich mediów, opowiemy się za dorobkiem polskiej tradycji i kultury oraz wyrazimy poparcie dla prawdy w nauczaniu historii w szkołach. Do udziału w Marszu zapraszamy organizacje społeczne i związkowe, harcerze, skauci i strzelcy, młodzież szkolna, rodziny z dziećmi i wszyscy ludzi dobrej woli. 

Warto przynieść ze sobą flagi i transparenty. Ten, kto może, proszony jest o przyniesienie wiosennych kwiatów – aby złożyć je przy pomniku Ojca Świętego. Kwiaty ufundują też przemyskie kwiaciarnie. 

Rozpoczynamy o godz. 11.00 Mszą św. w kościele Księży Salezjanów, ul. Św. Jana 3. Po Mszy św. od około godz. 12.15 maszerujemy następującą trasą – od kościoła Księży Salezjanów wychodzimy na ul. Grunwaldzką przy Gimnazjum nr 5, dalej idziemy przez plac Konstytucji 3 Maja, most im. Orląt Przemyskich oraz przez ulicę Jagiellońską do wysokości placu na Bramie, aby na koniec około godziny 13.15 zgromadzić się na placu przy pomniku Ojca Świętego Jana Pawła II. Następnie organizatorzy Marszu przekażą zebranym przesłanie Ojca Świętego Jana Pawła II dotyczące bycia wolnym obywatelem w wolnej Ojczyźnie. 

Potem krótko pomodlimy się w intencjach, w których maszerowaliśmy. I dalej: zebrani złożą przy pomniku Jana Pawła II przyniesione ze sobą wiosenne kwiaty. W niebo zostanie wypuszczonych 12 pocztowych gołębi. Około godz. 13.30 - zostanie odśpiewana pieśń ,,Boże, coś Polskę".

 

Na zakończenie spodziewamy się krótkiego występu kapel, które akurat przyjechały do Przemyśla na coroczny przegląd swojej twórczości.

 

Społeczny Komitet Organizacyjny Marszu
 

 

JPGNULL (207,30KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 10-05-2012 15:08
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:12