2.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spacer po Parku Miejskim w Przemyślu

W dniu 21 kwietnia 2012 r., z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu SEKCJA NAUK PRZYRODNICZYCH, odbyła się wycieczka - "Spacer po Parku Miejskim w Przemyślu". Grupa liczyła 27 osób. Państwo Halina i Krzysztof Stadnik (przewodnicy PTTK) omówili historię Zamku Kazimierzowskiego i Wzgórza Zamkowego; położenie topograficzne, walory obronne, itp.
Przy tej okazji uczestnicy odwiedzili jeszcze fortyfikacje pierścienia wewnętrznego - fort XVIc Trzy Krzyże (gdzie poznali między innymi biologię motyla Modraszek Rebela), Bramę Sanocką Górną oraz schron bojowy z okresu II wojny światowej. W czasie spaceru Pan Tadeusz Misiak opowiadał historię założenia parku oraz pokazywał ciekawe rośliny - geofity runa leśnego oraz drzewa i krzewy, które znajdują się na terenie Parku Miejskiego w Przemyślu.
Na zakończenie była wspólna fotografia przy Domku Ogrodnika, oraz zostały wręczone naklejki przyrodnicze ufundowane przez Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu.

Grzegorz Poznański, organizator wycieczki.        

 

JPGSpacer po Parku Miejskim

JPGSpacer po Parku Miejskim

JPGSpacer po Parku Miejskim

JPGSpacer po Parku Miejskim

JPGSpacer po Parku Miejskim

JPGSpacer po Parku Miejskim

JPGSpacer po Parku Miejskim

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl