10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

IX Podkarpacki Jarmark Turystyczny

Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Przemyśla zapraszają na IX  Podkarpacki Jarmark Turystyczny, który odbędzie się 5-6 maja 2012r.

Jarmark inauguruje, jak co roku sezon turystyczny w województwie podkarpackim. W jego trakcie zaprezentujemy Państwu ofertę rzemieślników i rękodzielników oraz miłośników kultury, tradycji i dobrej zabawy. To także dwudniowe spotkanie artystów śpiewających piosenkę turystyczną z kręgu  najlepszych wykonawców z Polski w otoczeniu legendarnego „Kopca Tatarskiego” pod patronatem magazynu „Mikroklimat Radia Rzeszów.Dla aktywnych organizatorzy przygotowali „Festiwal sportów mało znanych”, spływy kajakowe jedną z  najpiękniejszych  rzek Polski - doliną Sanu  na trasie Krasiczyn – Przemyśl. Ponadto imprezę wzbogaci program ciekawych wycieczek krajoznawczych pieszych, rowerowych i autokarowych pokazujący niezwykłe miejsca z bogatą historią miasta i regionu przemyskiego. A dla tych, którzy dobrze sobie radzą w terenie  będzie okazja do zaprezentowania swoich umiejętności w mini zawodach na orientację na trasach wyznaczonych w okolicy Kopca Tatarskiego i Fortu „Zniesienie”.    W „Miasteczku Turystycznym”  będzie można zapoznać się z ofertą wypoczynku wakacyjnego i weekendowego, co jest niezbędne do zaplanowania udanego urlopu przygotowaną przez biura turystyczne, hotele, zarządców atrakcji turystycznych i innych organizatorów turystyki. 

 

Program „ IX Podkarpackiego Jarmarku Turystycznego”

Przemyśl, 5 – 6 maja 2012 r.
Miejsce:
Wzgórze „Zniesienie” (pod Kopcem Tatarskim)

5 maja (sobota)


12.00 - 16.00  „Mini zawody na orientację” (zapisy w dniu imprezy, org. Podkarpacki Okręgowy Związek Orientacji Sportowej)

 

Wycieczki krajoznawcze do najciekawszych atrakcji turystycznych Przemyśla i okolic (org. Przemyski Oddział PTTK w Przemyślu, www.przemysl.pttk.pl)


godz. 12.00 – 19.00 „Miasteczko turystyczne” (spotkanie z żywą kulturą ludową, garncarską plastyką, twórczością rzeźbiarską, z kuchnią regionalną, ofertą branży turystycznej)


godz. 16.00 – 22.00 – uroczyste otwarcie imprezy przez Prezydenta miasta przemyśla i przedstawicieli  IV Ogólnopolskie Spotkanie z Piosenką Turystyczną „Pod Kopcem” z udziałem zespołów:

„Dusza we Mgle” z Przemyśla,  „Fart”,  „Do Góry Dnem”, „Grupa R” ,  „Marek  Andrzejewski z zespołem”

 

godz. 21.00 Spotkanie z piosenką turystyczną  i studencką – Jurek Krużel i jego Przyjaciele (Piwnica Artystyczna Pod Niedźwiadkiem)

 

6 maja (niedziela)


Spływ kajakowy rzeką San na trasie: Krasiczyn-Przemyśl. Zgłoszenia „Wypożyczalnia sprzętu kajakowego” , tel. 505 999 789, www.przemysl-kajaki.pl

godz. 12.00 – 16.00 Mini zawody na orientację
godz. 12.00 – 19.00  „Miasteczko turystyczne”
godz. 16.00 – 22.00 IV Ogólnopolskie Spotkanie z Piosenką Turystyczną „Pod Kopcem”

 „Pod wiatr”,  „Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane”, „Dom o Zielonych Progach” ,„Dzień Dobry”

• Blok imprez turystyczno-rekreacyjnych:

Diorama Historyczna z I wojny światowej organizowana przez  Przemyskie  Stowarzyszenie  Rekonstrukcji Historycznej „X D.O.K”
„Patrole w Twierdzy Przemyśl” organizowane przez Przemyskie Stowarzyszenie Przyjaciół Dobrego Wojaka Szwejka (specjalne przepustki dla uczestników „Jarmarku” , konkursy, zabawy, poczta balonowa i inne)
„Festiwal sportów mało znanych” (korfball, intercrosse, nordic walking,  szachy, minigolf - instruktor Andrzej Kornecki)


Czynna kolejka krzesełkowa i tor saneczkowy na stoku narciarskim  oraz przejażdżki konne,  park linowy i inne atrakcje.

 

Honorowy patronat nad imprezą: Marszałek Województwa Podkarpackiego

Organizatorzy: Urząd Miejski w Przemyślu

Współorganizatorzy: Przemyski Oddział PTTK im. Dr M. Orłowicza oraz Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Sponsorzy: Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna , Lis Poland Sp. z o.o,  Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., Hotel ALBATROS, Zajazd Myśliwski „TALAR”  Ruszelczyce, Hipermarket TESCO

Patronat medialny: Radio Eska, GC NOWINY, Polskie Radio Rzeszów, „Życie Podkarpackie”, TOYA, TVP Rzeszów

 

JPGNULL (1,21MB)

Opublikował:  | Data publikacji: 02-05-2012 15:29
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:13