-3.9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zawodniczka przemyskiego Klubu „Podkarpacie” Jolanta Pich Mistrzynią Polski w warcabach stupolowych

ZAWODNICZKA PRZEMYSKIEGO KLUBU „PODKARPACIE” JOLANTA PICH MISTRZYNIĄ POLSKI W WARCABACH STUPOLOWYCH

Jolanta Pich zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w Warcabach Stupolowych wśród osób niewidomych i słabowidzących. Jest to już trzecia zawodniczka Przemyskiego Klubu „Podkarpacie”, która sięgnęła po ten zacny tytuł. Przypomnijmy poprzednio były to Zofia Zywar (2000, 2001) oraz Iwona Flak (2002, 2003, 2004, 2005 jako zawodniczka Przemyskiego Klubu „Podkarpacie” oraz w 2008 reprezentując już barwy „Hetmana” Lublin).

Jolanta Pich pochodzi z Rokietnicy i trenuje warcaby stupolowe w Przemyskim Klubie Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie” od 2007 roku. Jej trenerem Klubowym jest Stanisław Mazur. Już w poprzednim roku zdobywając III miejsce na Mistrzostwach Polski pokazała, że w przyszłości będzie liczącą się zawodniczką w Polsce. Tytuł, który zdobyła w tym roku jest jej wielkim osobistym sukcesem. Zawodniczka urodzona w 1992 roku na przegranym polu pozostawiła bardziej doświadczone zawodniczki między innymi wielokrotną Mistrzynie Polski z poprzednich lat oraz uczestniczkę Mistrzostw Europy Ewę Wieczorek z Victorii Białystok. 

Mistrzostwa Polski odbyły się w Krynicy Zdroju w dniach 20 – 29.04.2012 r. 12 najlepszych zawodniczek z Polski rywalizowały na dystansie 11 rund (system kołowy – każdy z każdym) z tempem na zawodnika 2 godziny.

Teraz przed Jolantą Pich następny arcyważny sprawdzian start na Mistrzostwach Europy, które odbędą się w sierpniu w Truskawcu na Ukrainie.

Źródło: Sęk Piotr

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl