11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Tydzień konkursów językowych

W dniach 26 - 30 marca w Gimnazjum nr 3 w Przemyślu odbył się Tydzień konkursów językowych. Rozpoczął go sprawdzian wiadomości i umiejętności z zakresu języka angielskiego: Check your English, a wdzięcznym obiektem badawczym byli uczniowie klas pierwszych. Zwycięzcami zostały: Paulina Kamińska (I miejsce), Aleksandra Żyła (II miejsce)  i Kamila Kucab (III miejsce).

Następnego dnia miał miejsce Konkurs przysłów niemieckich. Przez dwie godziny trzyosobowe reprezentacje klas walczyły ze sobą zaciekle, wykazując się bardzo dobrą znajomością tematu. Do ścisłego finału dotarły trzy zespoły trzecioklasistów. Po zaciętej walce I miejsce zdobyli uczniowie klasy III b: Gracjan Kaluga, Łukasz Wiątek i Dawid Józefowicz.

Językowe zmagania zakończył Konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych, przeznaczony dla uczniów klas drugich i trzecich. Gimnazjaliści musieli sami zdobyć niezbędne informacje i wnikliwie opracować zagadnienia, które dwa tygodnie wcześniej otrzymali od swych nauczycieli. Nie było to łatwe, ponieważ zaproponowanych tematów do nauki zebrało się aż 70. Oprócz podstawowych informacji o stanach, rzekach, miastach itp. potrzebna była wiedza z zakresu historii, kultury i literatury. W szkolnej rywalizacji najlepiej wypadły uczennice: Magdalena Bobek (I miejsce), Małgorzata Wielgosz (II miejsce) i Ewelina Biedukiewicz (III miejsce).

Oferta konkursowa spotkała się z wielkim zainteresowaniem uczniów, którzy tłumnie przybywali na kolejne etapy zmagań, by sprawdzić stan swej wiedzy. Poziom był wysoki, co świadczy o tym, iż języki obce wcale takie obce nie są, wręcz przeciwnie, stały się dla współczesnego pokolenia młodych Polaków całkiem ‘oswojone’, co z pewnością napawa optymizmem.

Konkursy przygotowali nauczyciele: pani Kamila Chomik, pani Katarzyna Ciesielska, pani Joanna Kotkowska-Majchrowicz, pani Anna Kustra, pani Anna Pająk i pan Damian Schulz.

JPGNULL (121,83KB)

JPGNULL (99,04KB)

JPGNULL (96,78KB)

JPGNULL (140,66KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 30-04-2012 08:05
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 30-04-2012 08:05