8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Motyle Dobrosąsiedztwa” w Mościskach

W piątek 20 kwietnia br. w Mościskach, partnerskim mieście Przemyśla w obecności przedstawicieli samorządów otwarta została wystawa zatytułowana „Motyle Dobrosąsiedztwa”. Autorami prac plastycznych, które zostały na niej zaprezentowane były dzieci ze Szkoły w Mościskach z Polskim Językiem Nauczania oraz Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu. Wystawę wzbogaciły również obecność i fotografie Adama Wareckiego, który zaprezentował „Motyle dzienne Polski”.

Prezydent Robert Choma w krótkim wystąpieniu podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację tego projektu. Głównym celem wydarzenia była integracja dzieci z obydwóch szkół i zapoczątkowanie przyszłej współpracy. Wystawa odbyła się również dzięki uprzejmości przedsiębiorców zarówno po polskiej, jak i ukraińskiej stronie. Miejscem artystycznych prezentacji była restauracja „Papilon” (czyt. „Motyl”) w Mościskach, której właścicielem jest Pan Roman Łabuda. Dzięki uprzejmości Pana Zygmunta Ziobera właściciela Biura Turystyki „Albatros” dzieci z Przemyśla miały zapewniony nieodpłatny transport do partnerskiego Miasta. 

W wyjeździe udział wzięła blisko 30 osobowa grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu. Młodzi artyści przygotowali krótki występ artystyczny. Autor prezentowanych fotografii i wybitny znawca motyli Adam Warecki wygłosił krótki wykład na temat motyli. Ostatnim punktem tej wizyty było wspólne spotkanie dzieci, rodziców i nauczycieli oraz samorządowców w Zespole Szkół w Mościskach, któremu przewodniczyły wspólnie Panie Dyrektor Dorota Kotuła i Teresa Teterycz.

JPGUczniowie przygotowali krótki występ artystyczny. (344,68KB)

JPGUczniowie przygotowali krótki występ artystyczny. (345,51KB)

JPGPodczas otwarcia wystawy „Motyle Dobrosąsiedztwa” w Mościskach (341,25KB)

JPGOstatnim punktem tej wizyty było wspólne spotkanie dzieci, rodziców i nauczycieli oraz samorządowców w Zespole Szkół w Mościskach, któremu przewodniczyły wspólnie Panie Dyrektor Dorota Kotuła i Teresa Teterycz. (263,90KB)

JPGPodczas otwarcia wystawy „Motyle Dobrosąsiedztwa” w Mościskach (304,24KB)

JPGUczniowie przygotowali krótki występ artystyczny. (333,06KB)

JPGPodczas otwarcia wystawy „Motyle Dobrosąsiedztwa” w Mościskach (326,77KB)

JPGOstatnim punktem tej wizyty było wspólne spotkanie dzieci, rodziców i nauczycieli oraz samorządowców w Zespole Szkół w Mościskach, któremu przewodniczyły wspólnie Panie Dyrektor Dorota Kotuła i Teresa Teterycz. (301,87KB)

JPGUczniowie przygotowali krótki występ artystyczny. (370,99KB)

JPGUczniowie przygotowali krótki występ artystyczny. (421,95KB)

JPGPodczas otwarcia wystawy „Motyle Dobrosąsiedztwa” w Mościskach (304,70KB)

JPGMiejscem artystycznych prezentacji była restauracja „Papilon” (czyt. „Motyl”) w Mościskach, której właścicielem jest Pan Roman Łabuda. (388,58KB)

JPGWspólne zdjęcie uczestników projektu "MOTYLE DOBROSĄSIEDZTWA" (396,77KB)

JPGOstatnim punktem tej wizyty było wspólne spotkanie dzieci, rodziców i nauczycieli oraz samorządowców w Zespole Szkół w Mościskach, któremu przewodniczyły wspólnie Panie Dyrektor Dorota Kotuła i Teresa Teterycz. (278,26KB)

JPGUczniowie przygotowali krótki występ artystyczny. (261,88KB)

JPGPodczas otwarcia wystawy „Motyle Dobrosąsiedztwa” w Mościskach (374,84KB)

JPGOstatnim punktem tej wizyty było wspólne spotkanie dzieci, rodziców i nauczycieli oraz samorządowców w Zespole Szkół w Mościskach, któremu przewodniczyły wspólnie Panie Dyrektor Dorota Kotuła i Teresa Teterycz. (354,88KB)

JPGPodczas otwarcia wystawy „Motyle Dobrosąsiedztwa” w Mościskach (364,73KB)

JPGUczniowie przygotowali krótki występ artystyczny. (256,43KB)

JPGUczniowie przygotowali krótki występ artystyczny. (384,21KB)

JPGPowitanie przybyłych gości. (307,90KB)

JPGPodczas otwarcia wystawy „Motyle Dobrosąsiedztwa” w Mościskach (346,80KB)

JPGPodczas otwarcia wystawy „Motyle Dobrosąsiedztwa” w Mościskach (343,65KB)

JPGUczniowie przygotowali krótki występ artystyczny. (356,19KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 23-04-2012 08:23
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:13