22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Uroczyste zakończenie Pucharu Polski w Strzelectwie Pneumatycznym Niewidomych i Słabowidzących - 14.04.2012 r.

Zawodniczka z Chorzowa i zawodnik z Bielska Białej zdobywcami Pucharu Polski w Strzelectwie Pneumatycznym

W dniu 14.04.2012 roku w Przemyślu w czasie uroczystego zakończenia wręczono Puchary Polski w Strzelectwie Pneumatycznym wśród osób niewidomych i słabowidzących. Rywalizacja turniejowa odbywała się przez dwa dni na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Przemyślu i wzięło w niej udział 48 niewidomych i słabowidzących zawodników z 14 Klubów z całej Polski. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach kobiet i mężczyzn. Kobiety oddawały 40 strzałów w czasie 1 godz. 15 minut natomiast mężczyźni 60 strzałów w czasie 1 godzina 45 minut.
Honorowy Patronat nad Pucharem Polski w Strzelectwie Pneumatycznym objęli: Pan Mirosław Karapyta – Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Pan Robert Choma – Przezydent Miasta Przemyśla. Organizatorem turnieju był Związek Kultury Fizycznej „Olimp” w Warszawie oraz Przemyski Klub Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie”. Sędzią głównym zawodów był płk Zbigniew Sebzda.
Na uroczystym zakończeniu, które odbyło się w Auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu oprócz zawodników, trenerów i asystentów uczestniczyli: Pan Zbigniew Rużycki – Naczelnik Wydziału Sportu Urzędu Miasta Przemyśla, Pan Stanisław Sęk – Zastępca Prezesa ZKF „Olimp” a jednocześnie Prezes Przemyskiego Klubu „Podkarpacie” oraz Jerzy Załomski członek Zarządu ZKF „Olimp”.
W czasie uroczystego zakończenia wręczono zdobywcom pierwszych miejsc wśród kobiet i mężczyzn Puchary Polski, natomiast pierwsza trójka udekorowana została medalami. Dodatkowo zawodnicy, którzy zajęli miejsca od 1 do 15 otrzymali pamiątkowe upominki ufundowane przez Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Prezydenta Miasta Przemyśla.
Zdobywczynią Pucharu Polski wśród kobiet okazała się Aleksandra Janczek z „Karolinki” Chorzów, natomiast wśród mężczyzn najlepszy okazał się Jerzy Załomski z „Pionka” Bielsko Biała.
Wśród zawodników Przemyskiego Klubu „Podkarpacie” najlepsze wyniki osiągnęli Adam Kielar zajmując 2 miejsce oraz Krzysztof Paszyna zdobywca 3 miejsca. GRATULUJEMY.
Ponadto w pierwszej dziesiątce z Przemyskiego Klubu Podkarpacie uplasowali się następujący zawodnicy: Magda Szydłowska – 8 m-ce, Małgorzata Musiałek – 10 m-ce,   Marian Inglot – 6 m-ce.
Pierwsze trójki prezentowały się następująco:
Kobiety – Kpn-40
1. Aleksandra Janczek – „Karolinka” Chorzów – 380 pkt.
2. Anna Barwińska – „Omega” Łódź – 376 pkt.
3. Magdalena Dudowicz – ŚKSiRNiS Kielce – 370 pkt.

Mężczyźni – Kpn-60
1. Jerzy Załomski – „Pionek” Bielsko Biała – 581 pkt.
2. Adam Kielar – „Podkarpacie” Przemyśl – 571 pkt.
3. Krzyszof Paszyna – „Podkarpacie” Przemyśl – 563 pkt.


Opracował: Piotr Sęk
 

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 18-04-2012 11:57
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 18-04-2012 12:01