6.9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

W Rzeszowie odbył się Marsz pod hasłem „STOP LAICYZACJI”

 

W sobotę 14 kwietnia br. w Rzeszowie odbył się Marsz pod hasłem „STOP LAICYZACJI” zorganizowany przez organizacje katolickie. Jego celem było zwrócenie uwagi opinii publicznej na narastającą falę dyskryminacji wobec Kościoła i kapłanów, a także pokazanie solidarności społeczności katolickiej wobec tego zjawiska. Oprócz przedstawicieli wielu podkarpackich samorządów w wydarzeniu tym udział wziął również Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla.
Uczestnicy spotkanie rozpoczęli od Mszy Św. po której przeszli ulicami na rzeszowski Rynek. Tam przedstawiciele wszystkich stowarzyszeń i organizacji katolickich, które przyłączyły się do akcji, podpisali deklarację. Zapowiedzieli, że zostanie ona przekazana papieżowi za pośrednictwem nuncjusza apostolskiego.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl