12.8 °C
×

"Piętnastka CUP" - relacja

W dniu 31 marca na Hali POSiR rozegrany został turniej mini piłki siatkowej  „PIETNASTKA CUP”, który był zarazem pierwszą eliminacją wojewódzką turnieju Kinder Plus Sport.

W turnieju wystąpiło 17 drużyn reprezentujących szkoły i kluby z Rzeszowa, Stalowej Woli, Żołyni, Leżajska, Łańcuta, Kaszyc, Nowej Dęby oraz  gospodarz turnieju UKS „15” POSiR Przemyśl łącznie 80 zawodniczek. Drużyny podzielone były na cztery  grupy w których zmierzyły się miedzy sobą, po trzy najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do najlepszej dwunastki. Gdzie rywalizowały  systemem brazylijskim  - dwie porażki eliminują z dalszej gry.

W pierwszym półfinale niespodziewanie zespół Trójki Leżajsk wygrał z drużyną Wegi Mosir Stalowa Wola, w drugim półfinale nasza pierwsza drużyna uległa jednym punktem (14:15) drużynie z Żołyni.

Zwycięstwo w turnieju przypadło pierwszemu zespołowi  Szkoły Podstawowej nr 1 w Żołyni, drugie były dziewczęta reprezentujące UKS Trójkę Leżajsk, na trzecim miejscu  uplasował się pierwszy zespól UKS 15 POSiR Przemyśl. Na wielką pochwalę zasługują także pozostałe trzy nasze zespoły, które w całości awansowały do najlepszej 12 turnieju. Drużyna nr 2 zajęła ostatecznie 6 miejsce, drużyny nr 3 i 4 uplasowały się na miejscach 9,10. Pragnę nadmienić że w drużynie nr 4 grały piątoklasistki, które w grupie pokonały późniejszego zwycięzcę tego turnieju.

Na turnieju obecny był trener kadry wojewódzkiej Piotr Pajda, który kilka zawodniczek naszego Klubu  powołał na zgrupowanie szerokiej kadry Podkarpacia .

Drużynom, które zajęły miejsca I-III wręczone zostały  dyplomy oraz  puchary, natomiast  zawodniczki i trenerzy tych drużyn udekorowani zostali medalami, które wręczał trener kadry wojewódzkiej. Zakup medali, pucharów oraz obsługa sędziowska sfinansowane zostały ze środków Gminy Miejskiej Przemyśl.

Nasze drużyny grały w składach:

Drużyna I Gabrysia Chuchra, Ewelina Butrak, Justyna Pilch, Gosia Ryczan.

Drużyna II - Ola Gołębiowska, Paula Romańczuk, Weronika Groń, Weronika Król.

Drużyna III Zuza Przewrocka, Kamila Górska, Katarzyna Łabędzka, Patrycja Wysocka, Katarzyna Bojda.

Drużyna IV (piątoklasistki) Andzia Święs, Ewa Szybowicz, Melania Węcław. Karolina Zwierzyńska, Alina Dyjak.

Trenerem drużyn UKS „15” jest Robert Gierlach

Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego „15" w Przemyślu pragnie złożyć serdecznie podziękowania wszystkim którzy włączyli się  w organizację tej imprezy: Panu Prezydentowi Miasta Robertowi Chomie, Panu Mariuszowi Zamirskiemu Dyrektorowi POSiR za nieodpłatne użyczenie hali, Eli oraz Jankowi Buć za logistykę turnieju, Pani Ewie Zwierzyńskiej za pomoc w wypisywaniu dyplomów, Piotrowi i Marcinowi Gierlach za pomoc w przygotowaniach, Panom halowym za przygotowanie boisk, starszym zawodniczka za pisanie protokołów. Zawodniczkom za grę, emocje oraz wyniki.

źródło: Robert Gierlach - UKS "15"