9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rozdanie nagród w konkursie "Lider Małopolski 2011"

W środę 21 marca br. w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie tytułów przyznawanych przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski „Lider Małopolski 2011”. Była to już XII edycja tego plebiscytu, który od lat przygląda się rozwojowi i inwestycjom regionu historycznej Małopolski. Pomysłodawcą konkursu i głównym prowadzącym rokrocznie to wydarzenie jest Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski Kazimierz Barczyk. Uroczystość rozdania nagród zgromadziła jak co roku samorządowców, przedsiębiorców, ludzi kultury i nauki. W sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Krakowie w imieniu Prezydenta Miasta Przemyśla nagrodę odebrał Wojciech Błachowicz Zastępca Prezydenta Miasta.

To kolejny Lider Małopolski, który trafił do Przemyśla w ubiegłych latach Kapituła Konkursu nagrodziła:

• „Najlepsze przedsięwzięcie Roku w Małopolsce. Lider Małopolski 2009” za remont zabytkowego „Domu Ogrodnika”
• „Najlepsze przedsięwzięcie Roku w Małopolsce. Lider Małopolski 2008” za Nowy Gmach Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej
• " Najlepsze przedsięwzięcie Roku w Małopolsce. Lider Małopolski 2007" za "Rewitalizację Placu Niepodległości w Przemyślu".
• " Najlepsze przedsięwzięcie Roku w Małopolsce. Lider Małopolski 2006". za inwestycję "Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Przemyślu".
• "Najlepsze przedsięwzięcie Roku w Małopolsce. Lider Małopolski 2005" za "Narciarską Trasę Zjazdową w Przemyślu".


XII edycja konkursu była znakomitą okazją do promowania i zaprezentowania "lokomotyw Małopolski", najważniejszych inicjatyw, spektakularnych dokonań oraz ważnych gospodarczo i społecznie inwestycji wpływających na dynamiczny rozwój, które dzisiaj dają nadzieję na poprawę koniunktury oraz przykład wszystkim pragnącym dynamicznie rozwijać się i inwestować w województwie małopolskim i historycznej Małopolsce - stwierdził inaugurując konferencję przewodniczący Kazimierz Barczyk.
Środowa gala składała się z wręczenia nagród i prezentacji osiągnięć i działalności laureatów. Znaleźli się wśród nich Województwo Małopolskie, Miasto Kraków i krakowskie Muzeum Armii Krajowej za rewitalizację zabytkowego gmachu Muzeum AK w dawnej twierdzy Kraków, podmioty gospodarcze Tele-Fonika SA za udoskonalanie produkcji i dynamiczny rozwój oraz przedsiębiorstwo Fluid za innowacyjną technologię produkcji paliwa ekologicznego z biomasy.

Wyróżnienia i tytuły trafiły również do małopolskich miast za ich innowacyjne i rozwojowe działania. Miasto Przemyśl otrzymało tę nagrodę za realizację projektu Rewitalizacji Parku Miejskiego w Przemyślu i Zamku Kazimierzowskiego. Zgromadzeni mogli zapoznać się z efektami prac w Parku podczas prezentacji multimedialnej tego przedsięwzięcia podczas oficjalnej gali wręczenia nagród.  W gronie nagrodzonych miast znalazły się Brzesko za Regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne im. bł. Jana Pawła II, Bielsko-Biała za północno-wschodnią obwodnicę miasta, Kraków za utworzenie Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK oraz za budowę trzypoziomowego Ronda Ofiar Katynia, Nowy Sącz i MKS Sandecja Nowy Sącz za stuletnią działalność na rzecz krzewienia kultury fizycznej i sportu na Ziemi Sądeckiej, Przemyśl za rewitalizację Parku Miejskiego i Zamku Kazimierzowskiego oraz Tarnów za rewitalizację Placu Rybnego i żydowskiej Bimy.

Laureatami nagród specjalnych zostały: Narodowe Centrum Nauki za innowacyjną i kreatywną promocję naukowych prac badawczych oraz Międzynarodowe Centrum Kultury w uznaniu za pielęgnowanie i promowanie polskiego, europejskiego i światowego dziedzictwa kulturowego oraz ukazywanie uniwersalnego wymiaru kultury, sztuki i edukacji.
Podsumowując XII edycję konkursu przewodniczący Kazimierz Barczyk pogratulował nagrodzonym, podziękował uczestnikom gali i już zaprosił na przyszłoroczne spotkanie - "Lider Małopolski 2012".

JPGNULL (83,82KB)

JPGNULL (98,62KB)

JPGNULL (82,57KB)

JPGNULL (129,54KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 23-03-2012 08:09
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:12