10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Dom dla Dzieci i Młodzieży "Maciek"

Wychowankowie Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Dom dla Dzieci i Młodzieży „Maciek” chętnie korzystają z pomocy wolontariuszy, szczególnie w zakresie nauki szkolnej. Placówka jest zainteresowana szerzeniem idei wolontariatu.
Dzieląc się doświadczeniem w tym zakresie uważamy, że wolontariuszem może być każdy, kto chce szczerze poświęcić swój czas osobom potrzebującym. Nie muszą to być osoby mające konkretne wykształcenie czy kompetencje. Szczególnie cenne u wolontariusza są takiej umiejętności jak cierpliwość, dar słuchania i ciepło, którym chce się podzielić.
Wolontariusz obejmuje swoją opieką konkretne dziecko, z którym ustala terminy i częstotliwość spotkań. Zanim przystąpi do współpracy przeprowadzany jest wywiad, który pozwala na dopasowanie jego zainteresowań i umiejętności wolontariusza do potrzeb dzieci. Razem z wychowawcą grupy, w której wolontariusz będzie pracował ustala się, które dzieci skorzystają z tych umiejętności najbardziej.   

 

Kontakt:

Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Przemyślu Dom dla Dzieci i Młodzieży "Maciek", ul. Jasińskiego 1; tel. 16 676-04-10. 

Opublikował:  | Data publikacji: 22-03-2012 12:56
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 05-04-2012 12:39