15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Finał XVII Amatorskich Mistrzostw Polski w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie - Family Cup 2012

W dniach 02-04.03.2012 r. odbył się Finał XVII Amatorskich Mistrzostw Polski w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie Family Cup 2012. W tym roku gospodarzem zawodów był Ośrodek Narciarski Czarna Góra (Kotlina Kłodzka). Do zawodów zgłosiło się blisko 400 osób.  Pomimo dużej odległości nie zabrakło w nich reprezentantów naszego regionu. Pierwszy dzień zawodów, w którym rozgrywano finały indywidualne był trudny dla zawodników. Kopny śnieg, dodatnia temperatura i zacięta walka niemal do zmroku. Na szczęście i tym razem obeszło się bez poważniejszych kontuzji i urazów.

Przemyśl pomimo niezbyt licznej reprezentacji zaznaczył mocno swoją obecność wygrywając w 3 kategoriach wiekowych: Martyna Hajduk, Józef Gudzelak oraz Adolf Kunkiewicz. Ponadto przemyślanie zajęli kilka czołowych lokat zajmując w swoich kategoriach następujące miejsca: Stanisław Stachów –2, Zygmunt Bobko –6, Michał Sienkiewicz - 6, Kacper Grzegorzak -7, Gabriel Grzegorzak –10.

Jednocześnie od momentu rozpoczęcia pierwszej edycji regionalnej-wojewódzkiej prowadzona była punktacja Pucharu Polski. Do klasyfikacji liczył się udział zawodnika minimum w trzech imprezach (jedną z imprez mógł być finał) zimowej edycji „FamilyCup”. Tutaj tradycyjnie przemyślanie stanęli na wysokości zadania wygrywając w 4 kategoriach wiekowych: Martyna Hajduk, Gabriel Grzegorzak, Kacper Grzegorzak i Stanisław Stachów. Pozostałe miejsca przemyślan: Leszek Grzegorzak-4, Robert Michalcewicz-5, Iwona Bielecka-6.

Kapitanem reprezentacji Podkarpacia był Robert Kazimir z Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Podczas finałów ustalono także kalendarz przyszłorocznej edycji Family Cup. Podkarpackie eliminacje regionalne odbędą się 2 lutego w Arłamowie, natomiast finał 1-2 marca na stoku ,,Pod Telegrafem” w Kielcach.

Źródło: Leszek Grzegorzak

JPGNULL (108,15KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 20-03-2012 11:00
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 20-03-2012 11:01