20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Uczeń z Przemyśla w programie „Klasa BGŻ”

Bank Gospodarki Żywnościowej S.A. od wielu lat wspiera i propaguje inicjatywy służące podnoszeniu poziomu edukacyjnego społeczeństwa, w szczególności wyrównywania szans rozwoju intelektualnego, edukacyjnego i zawodowego utalentowanej młodzieży z różnych środowisk.
Projekt „Klasa BGŻ” został objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Jest on skierowany do uczniów, absolwentów szkół gimnazjalnych i umożliwia - zakwalifikowanym do udziału – podjęcie nauki w renomowanych liceach w Polsce. Program daje szansę dalszej edukacji uczniom z niezamożnych rodzin. Taka formuła pozwala realizować zasadę solidarności z najsłabszymi i podnosić jakość życia poprzez wyrównywanie szans edukacyjnych. Projekt wystartował w 2003 roku w Warszawie. Od dwóch lat program działa na terenie całego kraju, a w roku bieżącym pozytywnie wstępną kwalifikację przeszedł jeden z uczniów Gimnazjum Nr 5 im. Św. Jana Kantego w Przemyślu. Dalsze kształcenie możliwe jest w jednym z pięciu szkół zlokalizowanych w miastach akademickich: Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku i Gdyni.

Co oferuje program ?

4-letnie stypendium: 3 lata wsparcia w trakcie nauki w liceum w wysokości ok. 8000 zł rocznie (w tym opłata za Internat, wyżywienie, komitet rodzicielski, podręczniki, comiesięczne kieszonkowe, zajęcia dodatkowe, stała opieka wychowawcza) oraz stypendium pomostowe na I roku studiów dostęp do nagród stypendialnych oraz przygotowanie do prestiżowych stypendiów zagranicznych wieloletnie wsparcie oraz bogatą ofertę rozwoju zawodowego

Cały projekt prowadzi Fundacja Banku Gospodarki Żywnościowej, a na terenie Przemyśla akcję promują wspólnie Wojciech Górski Dyrektor Banku BGŻ oddział w Przemyślu oraz Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla.
Więcej informacji również na stronie Fundacji BGŻ pod adresem: www.fundacja.bgz.pl


 

Opublikował:  | Data publikacji: 19-03-2012 11:13
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:12