10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Obchody 60-lecia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu

We wtorek 6 marca br. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. J.G. Pawlikowskiego w Przemyślu odbyło się uroczyste spotkanie z okazji jubileuszu 60-lecia tej placówki. W wydarzeniu tym udział wziął Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla, który w imieniu mieszkańców i samorządu Przemyśla pogratulował dyrekcji oraz pracownikom tego pięknego jubileuszu. Życzył również wielu kolejnych tak znaczących rocznic i kontynuowania ważnej misji bibliotekarskiej przez kolejne lata.
Wydarzenie to stało się okazją do wręczenia nagród laureatom okolicznościowego konkursu zatytułowanego „Biblioteka – moja teraźniejszość i przyszłość”. Nie zabrakło też okolicznościowych wykładów i wystąpień. Dyrektor tej placówki Halina Ukarma przedstawiła historię Biblioteki Pedagogicznej w Przemyślu. W imieniu Marszałka Województwa Podkarpackiego referat zatytułowany: „Znaczenie języka pozawerbalnego w komunikacji społecznej” przedstawił Wiesław Bek Rzecznik Prasowy Marszałka. W dalszej części spotkania poruszono następujące tematy: „Wpływ mediów na współczesny język polski” oraz „Biblioteki w Przemyślu w XX i XXI wieku”.
Uzupełnieniem uroczystych obchodów były występy artystyczne. Jeden z nich zatytułowany: „Nauczyciele z pasją” przygotował duet Leszek Kuszycki (gitara klasyczna) i Renata Johnson (wokal). Na zakończenie wystąpili uczniowie ze szkoły Podstawowej nr 15, Zespołu Szkół im. Markiana  Szaszkiewicza w Przemyślu oraz Centrum Kulturalnego w Przemyślu. Gośćmi uroczystości byli przedstawiciele samorządów zaangażowanych w organizację obchodów, podkarpaccy Posłowie na Sejm RP: Tomasz Kulesza i Marek Rząsa oraz Senator RP Andrzej Matusiewicz, pracownicy.
Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Przemyśla, Burmistrz Miasta Jarosławia, Burmistrz Miasta Lubaczowa, Starostowie Przemyski i Przeworski oraz Podkarpacki Kurator Oświaty.
 

JPGObchody 60-lecia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu (338,12KB)

JPGObchody 60-lecia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu (365,88KB)

JPGObchody 60-lecia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu (331,31KB)

JPGObchody 60-lecia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu (309,71KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 06-03-2012 14:44
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:13