15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Bardzo udane występy zawodników Przemyskiej Szkółki Bokserskiej "Niedźwiadki" w III Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w boksie

III Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Boksie

W Niechobrzu (Gmina Boguchwała) odbyły się III Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Kadetów, Juniorów i Seniorów w Boksie. Wzięło w nich udział 44 zawodników z 11 klubów oraz 4 niestowarzyszonych. Zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem publiczności.

Rywalizacja toczyła się przez trzy dni. Łącznie stoczono 32 walki. Najwięcej, bo aż 16 odbyło się drugiego dnia mistrzostw i wtedy też halę Zespołu Szkół w Niechobrzu odwiedziło najwięcej kibiców.

W dniu finałów kibice również dopisali i byli świadkami kilku bardzo ciekawych pojedynków. Wybrany za Najlepszego Juniora Mistrzostw Tomasz Artym (Niedźwiadki Przemyśl) pokonał Mateusza Ziomka (Wisłok Rzeszow). Walka zakończyła się w II rundzie po konsultacji sędziego ringowego z lekarzem zawodów.

Interesująco zapowiadała się również walka w kat. 75 kg juniorów pomiędzy dwoma zawodnikami Wisłoka - Jarosławem Wytrykuszem i Mateuszem Wybrańcem. Pierwszy to doświadczony zawodnik, mający na koncie ponad 50 walk, a drugi to brązowy medalista ubiegłorocznej OOM. W pierwszej rundzie bardziej doświadczony Wytrykusz prowadził pojedynek, trzymajac na dystans rywala. Poczatek drugiej rundy, to żywiołowy atak Wybrańca. Pod koniec jednak górę wzięło doświadczenie i jednogłośnie wygrał Wytrykusz.

Pewne zwyciestwa odnieśli brązowi medaliści Mistrzostw Polski z ubiegłego roku - Dawid Iwiński oraz Piotr Ożga.

Zdecydowanie najlepszą walką całych mistrzostw był pojedynek seniorów w wadze 75 kg pomiędzy Stanisławem Gibadło i Kamilem Rzepką. Walka nadspodziewanie czysta (tylko 3 interwencje sędziego ringowego w jej trakcie), obfitująca w liczne efektowne akcje. Pod koniec trzeciej rundy po jednym z ciosów Rzepka upadł po czym był liczony. Jednogłośnie na punkty zasłużenie walkę wygrał  Gibadło.

Najlepszymi zawodnikami wybrani zostali: Maksymilian Gibadło (kadet), Tomasz Artym (junior), Stanisław Gibadło (senior).

Najlepszym klubem został Wisłok Rzeszów

Szegółowa relacja: TUTAJ

Źródło: www.pozbs.pl

Opublikował:  | Data publikacji: 27-02-2012 13:22
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 27-02-2012 13:28