2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Za klasztornym murem – Ora et labora

Po raz piąty Koło Przewodników Turystycznych PTTK Przemyśl zaprosiło mieszkańców Przemyśla do wspólnego zwiedzania zabytkowych obiektów naszego miasta z okazji Światowego Dnia Przewodnika Turystycznego. I mieszkańcy odpowiedzieli na zaproszenie przybywając bardzo licznie do Kościoła Św. Trójcy i Opactwa Benedyktynek, które w tym roku chcieli pokazać przemyscy Przewodnicy. Organizatorzy w ciekawy sposób przybliżyli historię tych zabytkowych obiektów, w czym wspomogli ich aktorzy Teatru „Fredreum”, przedstawiając inscenizację o początkach Klasztoru. Chętni dzięki uprzejmości sióstr mogli zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne dla zwiedzających, wziąć udział w warsztatach benedyktyńskich, aukcji staroci, a także spróbować klasztornych potraw. Po zakończeniu zwiedzania odbył się koncert światła i dźwięku „Ut in omnibus glorificetur Deus”, a wieczór zakończyła kompleta, czyli tradycyjna, ostatnia modlitwa przed udaniem się na spoczynek.


Swoim patronatem wydarzenie objął Prezydent Miasta Przemyśla, a w organizacji przemyski PTTK wsparty został  przez Teatr „Fredreum”, Zespół Szkół Muzycznych, Centrum Kulturalne w Przemyślu, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”, Archiwum Państwowe w Przemyślu oraz Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl