2.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rozmowy o wielokuturowości i historii Europy Środkowo – Wschodniej

17 lutego br. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie poświęcone wielokulturowości i historii Europy Środkowo – Wschodniej. Odbyło się ono w ramach i na zakończenie Konferencji Poszukiwanie praktycznych  modeli tolerancji w  Europie Środkowo-Wschodniej, której zasadnicza część odbyła się we Fricowcach   k. Preszowa (Słowacja). Wśród uczestników tego projektu znaleźli się naukowcy, eksperci specjalizujący się w tej tematyce ze Słowacji i Węgier. Szczególnym gościem – uczestnikiem projektu był Wicepremier Słowacji prof. Rudolf Chmel, odpowiedzialny w rządzie m.in. za kwestie praw człowieka, mniejszości narodowych oraz prowadzenie polityki równość płci.
Spotkanie w Przemyskiej Bibliotece Publicznej podobnie jak Konferencja dotyczyło tematu tolerancji, zarówno w ujęciu historycznym, jak i współcześnie. W dyskusji w imieniu Prezydenta Miasta Przemyśla wziął udział jego Zastępca Wojciech Błachowicz, a także redakcja Przemyskiego Przeglądu Kulturalnego z Dyrektorem Biblioteki Pawłem Koziołem. Ten przemyski kwartalnik od dwóch lat realizuje przedsięwzięcie pn. Miasta wyszehradzkie w oczach sąsiadów, dofinansowane podobnie jak wspomniana Konferencja z Funduszu Wyszehradzkiego. Pozwoliło to m.in. na współpracę z partnerskimi redakcjami z Czech, Węgier i Słowacji.

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl