7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Międzynarodowy Turniej Narciarski Miast Regionu Karpackiego. Relacja na żywo!

W najbliższą niedzielę 26 lutego br. na stoku narciarskim w Przemyślu odbędzie się Międzynarodowy Turniej Narciarski Miast Regionu Karpackiego w slalomie gigancie o Puchar Wicemarszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego. Uroczyste otwarcie turnieju odbędzie się przy górnej stacji wyciągu o godz. 10.30. W tym sportowym wydarzeniu udział wezmą uczestnicy Konferencji „Europa Karpat”, która odbędzie się dzień wcześniej w Krasiczynie. Narciarski turniej
odbędzie się już po raz drugi. Jego celem jest upowszechnianie wypoczynku na nartach i promocja atrakcji turystycznych miasta Przemyśla i Regionu Karpackiego. Wydarzenie to jest również kontynuacją chlubnych tradycji narciarstwa alpejskiego w naszym mieście. Regulamin Zawodów znajdą państwo na stronie internetowej Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pod adresem: www.posir.pl tam również można zgłaszać swój udział w zawodach. Po zakończeniu zawodów (z chwilą zjechania ostatniego zawodnika) pokaz jazdy na nartach – slalom specjalny w stylu lat 70-tych w wykonaniu zawodników historycznego RWKS ,,Polna Przemyśl”. Pokaz poprowadzi Zygmunt Bobko.

Zapraszamy na relację "na żywo" z Turnieju!


Odbywająca się w sobotę 25 lutego br. w Krasiczynie, Konferencja jest kontynuacją spotkań, które odbyły się w ubiegłym roku w Przemyślu i Krynicy-Zdroju w ramach parlamentarnego wymiaru polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Tegoroczne spotkanie poświęcone będzie m.in.: polityce europejskiej wobec Karpat, inicjatywom obywatelskim i instytucjonalnym na obszarze Karpat, w tym przedstawieniu przykładów współpracy samorządowej, akademickiej i gospodarczej, a także porównaniu doświadczeń regionów Alp i Karpat oraz przeglądowi mediów transgranicznych.
Zaproszenia zostały skierowane do przedstawicieli wszystkich państw – sygnatariuszy Konwencji Karpackiej (Polski, Rumunii, Słowacji, Czech, Węgier, Ukrainy i Serbii), w tym do parlamentarzystów, przedstawicieli rządów, władz lokalnych, uczelni wyższych oraz stowarzyszeń działających na rzecz tego regionu.

PROGRAM KONFERENCJI  „Europa Karpat”
Krasiczyn k/Przemyśla, 25 lutego 2012 r.

10:00 – 11:30
Panel I: „Polityka spójności i budżet Unii Europejskiej po 2014 roku”
Budżet Unii Europejskiej na lata 2014 – 2020 a jego wykorzystanie na rzecz Karpat;
Strategie makroregionalne: ocena stanu obecnego i perspektywy.

11:45 – 13:15
Panel II: „Rozwój Karpat a doświadczenia Alp”
Program Alpine Space 2007 – 2013;
Alpejsko – Karpacki Most Współpracy;
Konwencja Karpacka - stan i perspektywy.

14:30 – 16:30
Panel III: „Inicjatywy instytucjonalne i obywatelskie na obszarze Karpat”
Przykłady współpracy – wspólne projekty (samorządowe, gospodarcze, międzyuczelniane i młodzieży);
Przegląd mediów transgranicznych.

Współorganizatorami są Parlamentarny Zespół Karpacki Sejmu i Senatu RP pod przewodnictwem Wicemarszałka Sejmu, Marka Kuchcińskiego, a także prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma,  burmistrz Jarosławia Andrzej Wyczawski oraz Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska.

 

Opublikował:  | Data publikacji: 21-02-2012 15:27
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:15