13.7 °C
×

Udany występ UKS "15" Przemyśl w pierwszym eliminacyjnym turnieju mini piłki siatkowej "KINDER PLUS SPORT"

PIERWSZY ELIMINACYJNY TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ „ KINDER PLUS SPORT”

28 lutego w Leżajsku odbył się pierwszy etap ogólnopolskiego turnieju mini siatkówki „Kinder Plus Sport” na szczeblu wojewódzkim w kategorii dwójek i trójek.
Organizatorem tych rozgrywek jest Polski Związek Siatkówki i Fundacja Polskiej Siatkówki wraz ze sponsorami, a ambasadorami Kinder Plus Sport są największe gwiazdy polskiej siatkówki na czele z Sebastianem Świderskim i Pawłem Zagumnym. Rok temu w imprezie uczestniczyło w sumie ponad 6 tysięcy zespołów, a główną nagrodą dla zwycięzców był wyjazd na mistrzostwa Europy do Pragi. W tym roku nagrodą główną jest wyjazd do Londynu, gdzie odbędą się Igrzyska Olimpijskie. Droga do Londynu jest długa, ale reprezentantki UKS „15” Przemyśl w ostatnią sobotę stycznia zrobiły pierwszy, jakże udany krok na tej drodze. W Leżajsku w nowej hali SP  Nr 2  rywalizację rozpoczęły dwójki (czwartoklasistki i młodsze) do turnieju przystąpiło 40 ekip w tym trzy drużyn UKS 15 Przemyśl. Podczas długiego i wyczerpującego turnieju trwającego około czterech godzin, drugie miejsce zajęła pierwsza nasza drużyna w składzie Magdalena Pempuś i Weronika Witowska  przegrały tylko mecz finałowy z zespołem z Dębowca. Na miejscu 8 uplasowała się druga drużyna UKS 15 Przemyśla w składzie Gabriela Jaroch i Julia Płocica, trzecia nasza ekipa Wiktoria Czarniecka i Paulina Brzostowska  (trzecioklasistka) - zajęła miejsce 16-20 Po godzinie 14 do rywalizacji przystąpiły trójki – piątoklasistki - do zmagań zgłosiło się 37 drużyn. W tej kategorii najlepiej spisała się nasza druga drużyna w składzie Alina Dyjak, Wiktoria Paszek oraz Karolina Zwierzyńska, dziewczęta pierwszej porażki doznały dopiero w meczu finałowym. Po bardzo wyrównanym  i zaciętym boju nasze zawodniczki uległy w stosunku 14:15! ekipie z Nowej Dęby. Pierwsza drużyna w składzie Angelika Święs, Ewa Szybowicz i Melania Węcław uplasowały się w pierwszej dziesiątce turnieju. Pozostałe dwie drużyny w których występowały: Katarzyna Bojda, Paulina Besciak, Kamila Malik, Kamila Milanik, Anna Czaja, Anna Serwin  uplasowały się poza 16 turnieju.

Piątoklasistki to uczennice klasy sportowej o profilu mini piłka siatkowa działającej w Szkole Podstawowej Nr 15 w Przemyślu.

Okazją do odegrania się będzie kolejny turniej, który  odbędzie się na przełomie lutego i marca w Mielcu.

Źródło: Robert Gierlach - UKS "15" Przemyśl