16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Najbliższe propozycje kulturalne PCKiN "Zamek"

„Jak dwie połowy układanki” - koncert na zakończenie karnawału. Wykonawcy: Gabriela Rudawska i Wojciech Gąsior

Klub "Niedźwiadek", 18 lutego, godz.18:00 (bilety - 10 zł)

W programie kompozycje własne oraz utwory takich gwiazd jak: Steve Wonder, Alicia Keys, Natalia Kukulska, Grażyna Łobaszewska, Bobby McFerrin.

 

GG Duo  - to duet zarówno w życiu jak i na scenie. Absolwenci katowickiego Wydziału Jazzu. Młodzi, kreatywni, wszechstronnie uzdolnieni muzycznie. Muzyka jaką tworzą wypływa z serca i sprawia, że słuchacz nie może przejść obok niej obojętnie...
Wokalistka Gabriela Gąsior także gra na instrumentach klawiszowych i perkusyjnych, a basista Wojciech Gąsior dzięki swoim instrumentom oraz specjalnemu urządzeniu samplującemu tworzy pełny akompaniament rytmiczny i harmoniczny, a także improwizuje - to wszystko dzieje się na żywo!
Razem potrafią stworzyć niezapomniany klimat: od nastrojowych, akustycznych jazzowych i soulowych ballad po energiczne i wirtuozerskie utwory ze świata jazzu czy muzyki popularnej. Koncert GGDuo to wspaniała okazja, aby oderwać się od codzienności, zanurzyć w świat ciekawych brzmień i kolorów, a także wspólnie pomuzykować.

 

Koncert piosenki autorskiej „Dytyramb wieczorny” w wyk. Zespołu „Symphonia Aquaria”

Sala widowiskowo - baletowa, ul. S. Konarskiego 5, 19 lutego, godz.19:00 (bilety - 10 zł)

 

„Symphonia  Aquaria” to zespół , który w obecnym składzie koncertowym występuje po raz pierwszy . Niegdyś był duetem (piano, skrzypce) , potem jako  trio muzyczne występował z fagotem , by wprowadzić instrumenty perkusyjne. Nazwa wzięła się od kultowego miejsca muzycznych spotkań czyli kawiarni artystycznej „Akwarium” przy ul. Rogozińskiego w Przemyślu. Pomysłodawcą nazwy zespołu był muzyk , skrzypek , aranżer utworów Antoni Mierzwiński. A wszystko rozpoczęło się od poezji. Podczas wielu promocji swoich tomików poetyckich, Mateusz Pieniążek jakoby na marginesie słowa wprowadzał dla słuchaczy w formie recitalowej swoje autorskie piosenki. Prezentował je w wielu miastach Polski jak i zagranicą podczas festiwali literackich i kawiarnianych spotkań. Spotkanie z Mierzwińskim stało się  twórczo bardzo inspirujące, a dołożenie fagotu, na którym gra Ireneusz Rybienik, nadało piosenkom klimatu i barwy. Instrumenty perkusyjne obsługuje Andrzej Paczewski. Większość kompozycji jak i tekstów jest autorstwa Mateusza Pieniążka, wokalisty grającego na fortepianie. Rok 2010 to oficjalna data powstania zespołu. 

JPGNULL

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 17-02-2012 12:24
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:13