9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Minister Joanna Mucha otwiera przemyskiego „Orlika”

13 lutego br. w Przemyślu otwarty został oficjalnie drugi (na jednym z nich funkcjonuje również tzw. „Biały Orlik”) kompleks boisk wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Gościem specjalnym uroczystości była Pani Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha.


Kompleks boisk (boisko piłkarskie oraz boisko wielofunkcyjne wraz z zapleczem sanitarno – szatniowym) zlokalizowany jest przy Zespole Szkół Usługowo – Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu i właśnie uczniowie tej placówki mieli okazję witać Panią Minister oraz zaproszonych na uroczystość gości. Zwracając się do uczniów Joanna Mucha przede wszystkim zachęcała ich do aktywnego korzystania z nowej infrastruktury, podkreślając, że jest to pierwszy tego typu obiekt, który otwiera, jako kierująca resortem Sportu i Turystyki. Nie zabrakło także prezentów dla szkoły, czyli piłek, które na ręce Dyrektora Zespołu Szkół Andrzeja Olejnika ofiarowała Pani Minister, Prezydent Robert Choma, a także inne zaproszone osoby, wśród których znaleźli się m.in. Posłowie na Sejm RP Piotr Tomański, Marek Rząsa i Mieczysław Golba, Senator RP Andrzej Matusiewicz, Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz - Śmigielska, przedstawiciele samorządu Województwa Wicemarszałek Anna Kowalska oraz radny Maciej Lewicki, Starosta Przemyski Jan Pączek, Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Kazimierz Greń, radni Rady Miejskiej w Przemyślu oraz Zastępca Prezydenta Wojciech BłachowiczOficjalnego przecięcia wstęgi dokonali wspólnie zaproszeni goście oraz przedstawiciele uczniów szkoły, a po poświęceniu obiektu odbył się konkurs rzutów karnych na oficjalnie już otwartym boisku – na bramkę bronioną przez uczniów strzały oddawali Parlamentarzyści oraz Prezydent Robert Choma.

 

Całkowity koszt budowy obiektu to 1 275 771,18 zł, a otrzymane dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki wyniosło 500 000,00 zł, Urząd Marszałkowski Departament Edukacji, Nauki i Sportu wsparł projekt kwotą 330 000,00 zł. Wykonawcą inwestycji była firma  TAMEX Obiekty Sportowe S.A., a rozpoczęte 3 sierpnia 2011 roku prace zakończyły się na przełomie listopada i grudnia ub. roku. Efektem prac jest:
• boisko do piłki nożnej o nawierzchni z sztucznej trawy,  wym.: 30,0m x 62,0m
• boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej, wym.: 19,1m x 32,1m
• ogrodzenie terenu – 278,5 m
• oświetlenie terenu, projektory na 8 masztach
• chodniki z kostki brukowej – 635,24 m2.
• kontenerowy budynek sanitarno-szatniowy
• przyłącz energetyczny oraz wodociągowy i kanalizacyjny.

 

Wizyta Minister Sportu i Turystyki w naszym mieście była też okazją do zwiedzenia Przemyśla, a szczególnie do prezentacji infrastruktury sportowej Przemyśla. Wśród wizytowanych przez Joannę Muchę obiektów był m.in. stok narciarski. Równie istotnym punktem wizyty w Przemyślu było spotkanie w Urzędzie Miejskim, gdzie Minister Sportu i Turystyki zapoznawała się z problemami rozwoju sportu szkolnego w rozmowie z zaproszonymi przedstawicielami samorządów i szkół terenu miasta oraz okolicznych gmin.

JPGUroczystość w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Usługowo – Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu. (537,40KB)

JPGUroczystość w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Usługowo – Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu. Poseł Piotr Tomański. (440,22KB)

JPGUroczystość w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Usługowo – Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu. Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz - Śmigielska.. (477,15KB)

JPGPrezenty dla szkoły. (374,82KB)

JPG"Orlik" po zakończeniu inwestycji. (516,19KB)

JPGUroczystość w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Usługowo – Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu. (539,71KB)

JPGWizyta Pani Minister na stoku i spotkanie z młodymi narciarzami. (419,97KB)

JPGUroczystość w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Usługowo – Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu. Wicemarszałek Anna Kowalska. (462,89KB)

JPGKonkurs rzutów karnych. (614,85KB)

JPG"Orlik" po zakończeniu inwestycji. (686,73KB)

JPGUroczystość w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Usługowo – Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu. Poseł Marek Rząsa. (417,72KB)

JPGUroczystość w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Usługowo – Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu. Wicemarszałek Anna Kowalska. (524,20KB)

JPGPoświęcenie obiektu (534,63KB)

JPGPamiątkowe zdjęcia. (600,59KB)

JPGUroczystość w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Usługowo – Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu. (517,78KB)

JPGKonkurs rzutów karnych. (502,64KB)

JPGWizyta Pani Minister na stoku i spotkanie z młodymi narciarzami. (357,61KB)

JPGPrzecięcie wstęgi na "Orliku" (369,45KB)

JPG"Orlik" po zakończeniu inwestycji. (499,51KB)

JPG"Orlik" po zakończeniu inwestycji. (648,00KB)

JPGUroczystość w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Usługowo – Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu. Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha. (563,38KB)

JPGWizyta Pani Minister na stoku. (329,07KB)

JPGUroczystość w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Usługowo – Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu. Wicemarszałek Anna Kowalska. (515,94KB)

JPGWizyta Pani Minister na stoku i spotkanie z młodymi narciarzami. (465,92KB)

JPGWizyta Pani Minister na stoku i spotkanie z młodymi narciarzami. (370,16KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 14-02-2012 08:24
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:15