9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

We „Wzrastaniu” Ferie 2012 - pożyteczne, radosne i aktywne

Tegoroczne ferie dzieci i młodzież ze świetlic  „Wzrastanie” z Radymna  i Przemyśla rozpoczęły się  akcentem  artystycznym. 29.01.2012  prezentowały  widowisko  noworoczne „Pokój wszystkim dniom” w  Sali  Centrum kulturalnego w  Przemyślu. Po pracowitym i pełnym napięcia zaangażowaniu większość wyjechała na  zasłużony wypoczynek, który odbył się dniach 31.01 – 05.02 w pięknym Bieszczadzkim zakątku – Myczkowcach. W  gościnnym pensjonacie” Noclegi pod  Bukowiną” u Państwa  Orłowskich. Pomimo „trzaskających” mrozów atmosfera była bardzo ciepła z uwagi na przytulne miejsce, otwartość  gospodarzy oraz zaangażowanie i inicjatywę wychowawców. W śnieżnobiałej aurze wczasowicze korzystali ze sportów zimowych, warsztatu taneczno – rytmicznego, zajęć plastycznych jak i zabaw integracyjnych prowadzonych przez opiekunów: Lucynę Misińską i Ewelinę Rabczak ze świetlicy w  Radymnie. W każdym dniu można było  doświadczyć czegoś innego. Podczas zajęć tanecznych  nabywane  były podstawowe kroki tańca towarzyskiego oraz poznawane inne układy. Z uwagi na  obfitość śniegu oraz siarczystego mrozu  sport był najważniejszym elementem tego wyjazdu. Dzieci i młodzież uczyły się pod okiem instruktora szusowania na nartach na leskim stoku Weremień. Znaleźli się  również ci co nie odważyli się założyć nart, dla nich przewidziane była między innymi zabawa na sankach.  Dodatkową  atrakcją  była jazda konna w sąsiednim obiekcie  „Caritas”. Musiała ona  zastąpić kulig, który z uwagi na wysokie temperatury i konieczną  ochronę zwierząt zaprzęgowych nie  mógł się on odbyć. Bezpieczny transport w trudnych warunkach drogowych zapewniła  grupie jak zwykle niezawodna firma Eurobus z Przemyśla. Z zimowym duchem, uśmiechem oraz z rumieńcami na twarzach wszyscy cali powrócili do swoich świetlic, aby tam spędzić kolejny tydzień odpoczynku.
Następną  atrakcją był wyjazd  do Rzeszowa do teatru im. Wandy Siemaszkowej  na  musical „O takich dwóch, co ukradli księżyc”. Spektakl dynamiczny  z piękną muzyką i porywającą grą także przysporzył wiele entuzjazmu jego uczestnikom. W dniu  ostatnim ferii obie grupy znowu się spotkały  na warsztatach edukacyjno- artystycznych  w  Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej – Kamieniczce Mieszczańskiej.

Zarząd Stowarzyszenia „Wzrastanie” z Przemyśla serdecznie dziękuje  wychowawcom i wolontariuszom za zaangażowanie i wkład osobowy w uatrakcyjnienie wypoczynku zimowego dla  grupy z Radymna i Przemyśla. Mamy nadzieję, że  taka  forma wypoczynku  była wspaniałym wzorcem profilaktycznym na  odpowiednie spędzanie czasu wolnego.

Anna Segiń

JPGPo smacznym posiłku w przytulnym miejscu-ostra zima jest cieplejsza (65,85KB)

JPGW teatrze przed spektaklem (52,80KB)

JPGFerie 2012 (81,46KB)

JPGFerie 2012 (71,12KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 10-02-2012 14:56
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 30-05-2014 13:43