2.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"Na nieludzką ziemię"

Związek Sybiraków Oddział w Przemyślu, Urząd Miejski w Przemyślu, Centrum Kulturalne w Przemyślu oraz Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych "X D.O.K." są organizatorami akcji "Zapal znicz wywiezionym". Uroczystości odbędą się w dniu 12 lutego br., a rozpocznie je Msza Św. w kościele Świętej Trójcy (godz. 10.00). Po nabożeństwie pod tablicą pamiątkową Sybiraków znajdującą się w murze kościoła zostaną złożone kwiaty, odbędzie się także uroczyste wręczenie odznaczeń. Na godzinę 11.30 zaplanowano przejazd na rampę kolejową na Bakończycach, symboliczne zapalenie zniczy oraz wystąpienia.

Obchody rocznicy deportacji na Sybir mieszkańców Przemyśla i okolic odbywają się pod hasłem "Zapal znicz Wywiezionym" i mają już kilkuletnią tradycję. W tym roku obchodzimy 72. rocznicę deportacji. Rzeczywista data pierwszej deportacji to 10 lutego 1940 roku - w tym dniu z Bakończyc ruszyły wagony z naszymi bliskimi na "Nieludzką Ziemię".

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl