8.4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Z okazji imienin J. E. Ks. Arcybiskupa Seniora Ignacego Tokarczuka


Kilka dni temu imieniny obchodził Jego Ekscelencja Ks. Arcybiskup Senior Ignacy Tokarczuk. W imieniu mieszkańców Przemyśla i władz samorządowych okolicznościowe życzenia osobiście przekazali Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla, Jan Bartmiński Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Grzegorz Hayder Zastępca Prezydenta Miasta. Rok bieżący jest szczególny z uwagi na przypadającą 50-tą rocznicę święceń kapłańskich, które Arcybiskup Senior otrzymał z rąk biskupa pomocniczego lwowskiego Eugeniusza Baziaka w 1942 roku we Lwowie. W okolicznościowym liście Prezydent napisał:

„W tym szczególnym Dniu Imienin pragnę przekazać szczere i serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz pogody ducha, a także doświadczania bożej miłości w każdej chwili duszpasterskiej posługi.
Życzę, aby każdy nowy dzień był wyzwaniem, a jego zakończenie dawało poczucie dobrze wypełnionej apostolskiej misji. Łaska i dobro płynące z głębi serca niech zawsze wraca w postaci szacunku i umocnienia w wierze.
Niech Najwyższy Kapłan Jezus Chrystus zawsze Jego Ekscelencji błogosławi, będąc źródłem radości i spełnienia jak również wsparciem w chwilach smutku.
Niech zawsze otaczają Księdza Arcybiskupa życzliwe osoby, darzą szacunkiem i przyjaźnią, a Duch Święty będzie zawsze  przewodnikiem oraz ostoją dając poczucie bezpieczeństwa oraz  głębokiej radości”. 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl