2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"1% - Przemyśl to sobie"

Szanowni Mieszkańcy miasta Przemyśla,


trwa okres  rozliczeń podatkowych. W związku  z tym pragnę  zachęcić wszystkich Państwa do  wzięcia aktywnego udziału  w kampanii  „1% - Przemyśl to  sobie”.

Pomysł zorganizowania akcji zrodził się  z potrzeby zauważenia naszych rodzimych organizacji pozarządowych, na co dzień  działających na rzecz i dla  dobra Przemyśla.
 Wymierna korzyść przekazania 1 % podatku dotyczy nas samych, ponieważ niewielkim nakładem sił realnie wspieramy te podmioty, które poprzez swoją aktywność wpisały się w społeczno-kulturalny krajobraz naszego miasta.
Od 2004 roku istnieje bezpieczna możliwość przekazania środków wspomagających działalność stowarzyszeń i fundacji.  1 % podatku dochodowego trafić może tylko i wyłącznie do organizacji, która uzyskała status pożytku publicznego, co z kolei  jest  najlepszym certyfikatem potwierdzającym jej rzetelność oraz profesjonalizm.  
Każdy z  nas indywidualnie decyduje, czy  i komu przekazać 1 %. Wierzę, że nazwa i numer KRS wpisany w zeznaniu podatkowym wskaże jedną z 40 organizacji pożytku publicznego prowadzących działalność  w naszym  mieście.

Zachęcam Państwa do  skorzystania z tej  sposobności, poprzez którą możemy okazać swoją wdzięczność i zaufanie organizacjom pożytku publicznego.  

 

Robert Choma

Prezydent Miasta Przemyśla

 W załączeniu zamieszczamy wykaz organizacji pożytku publicznego z terenu miasta Przemyśla i powiatu przemyskiego uprawnionych do otrzymania 1% podatku oraz wykaz organizacji działających jako terenowe jednostki organizacyjne z terenu miasta Przemyśla uprawnione do otrzymania 1% podatku.

PDFWykaz OPP z terenu miasta Przemyśla i powiatu przemyskiego

DOTWykaz OPP działających jako terenowe jednostki organizacyjne

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl