7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"Pokój wszystkim dniom" - widowisko jasełkowo-kolędowe we "Wzrastaniu"

„Pokój wszystkim dniom” – tak brzmiało hasło tegorocznego widowiska jasełkowo-kolędowego, które zaprezentowały dzieci i młodzież ze świetlic Stowarzyszenia Profilaktyki i Wspierania Rozwoju Osobowości Dzieci i Młodzieży „WZRASTANIE”. To jakże proste przesłanie wydaje się być reakcją na aktualne wydarzenia mające miejsce nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. Pokój rodzi miłość, a ta ma swój początek w rodzinie. Dzięki niej potrafimy szerzyć pokój wśród bliskich, a także głosić to orędzie wszystkim ludziom na całej Ziemi.
I właśnie w atmosferę pokoju i miłości starała się wprowadzić wszystkich zgromadzonych na sali Centrum Kulturalnego widzów pani Elżbieta Maciołek. Wśród nich rozpoznaliśmy Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Jana  Bartmińskiego
i Radnego Tomasza Schabowskiego, a także Panią Danutę Wiech, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych. Nie zawiedli też księża klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego, siostry zakonne oraz nauczyciele występujących dzieci, którzy występ swoich podopiecznych oglądali z mocniej bijącym sercem. Jednak najbardziej liczną grupę stanowili najmłodsi przyjaciele aktorów z wielu szkół i przedszkoli wraz rodzicami i dziadkami. Zaproszenie goście, którzy tego dnia nie mogli przybyć na przedstawienie - Wojewoda Pani Małgorzata Chomycz, Marszałek Województwa Podkarpackiego  Pan Mirosław Karapyta oraz Prezydenta  Miasta Przemyśla Pan Robert Choma przesłali zarówno występującym na scenie jak i wszystkim mieszkańcom Przemyśla podziękowania i serdeczne życzenia wszystkiego dobrego oraz samych sukcesów.

Gdy kurtyna poszła w górę, emocje sięgnęły zenitu. Młodzi aktorzy niestrudzenie przypominali wydarzenia i budowali atmosferę panującą niegdyś w Betlejem. Aniołowie zwiastowali narodzenie Pana głosząc wielką nowinę. Królowie podążali za gwiazdą napotykając wytrwale czuwających pasterzy. Małe zwierzątka krążyły wokół żłóbka i nawet skruszony diabełek zaniechał kuszenia ludzkich dusz. W końcu zapanował wszechobecny pokój niesiony echem kolęd i pastorałek. Za sprawą grupy dzieci z Radymna nie lada gratką dla widzów okazał się pokaz polki – kowbojki, której skoczny rytm ożywił nawet największego ponuraka.  

Gdy spektakl dobiegł końca nastał najpiękniejszy moment tego wieczoru.
W oczach każdego dziecka dało się dostrzec promyk nadziei, że przedstawienie się udało. Ten ogromny wysiłek wielotygodniowych przygotowań, okupionych chwilami napięć i zwątpienia został nagrodzony gromkimi brawami ze strony publiczności a także wręczonymi  przez  Panią Danutę Wiech dyplomami. Na dowód satysfakcji z dobrze wykonanej pracy nie musieliśmy długo czekać – na twarzach dzieci pojawił się bezcenny uśmiech. Chwilę później nie kryły one wielkiej radości z otrzymanych prezentów będących po części darem od POLONII, tj. Polsko - Amerykańskiej  Organizacji Charytatywnej kierowanej przez Prezesa Pana Michała Ostrowskiego i inne osoby współpracujące. Oprócz darów dostarczonych bezpośrednio do siedziby „Wzrastania”, otrzymaliśmy za pośrednictwem Pana Stanisława Szarzyńskiego  -  koordynatora tej wspaniałej akcji - piękne suknie, które uzupełniły kostiumy wykonawców  spektaklu.

Na koniec nie sposób nie wspomnieć o zespole wychowawczym, który wziął na swe barki trud związany z przygotowaniem jasełek. Organizacją przedstawienia, opracowaniem scenariusza i wystrojem sceny przy znacznym udziale pani Lucyny Misińskiej zajęli się wychowawcy ze świetlicy w Przemyślu (Pani Magdalena Pilawa, P. Liliana Zimoń oraz P. Dominika Piekarska). O oprawę muzyczną zadbał Pan Piotr Misiński, natomiast choreografię przygotowała Pani Ewelina Rabczak.

Serdeczne podziękowania pragniemy złożyć na ręce przedstawicieli mediów, dzięki którym przesłanie naszego jasełkowego widowiska stanie się powszechne dla szerszej publiczności. Dziękujemy Radiu Fara reprezentowanemu przez siostrę Judytę oraz Przemyskiej Telewizji Kablowej TOYA. Jesteśmy wdzięczni pracownikom Straży Miejskiej, którzy umożliwili nam transport elementów scenografii. Gorące podziękowania składamy również naszym drogim Wolontariuszom, bez których nic nie byłoby takie proste jak wtedy gdy są z nami.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!

JPG"Pokój wszystkim dniom"-jasełka we "Wzrastaniu" (73,15KB)

JPG"Pokój wszystkim dniom"-jasełka we "Wzrastaniu" (68,58KB)

JPG"Pokój wszystkim dniom"-jasełka we "Wzrastaniu" (66,14KB)

JPG"Pokój wszystkim dniom"-jasełka we "Wzrastaniu" (66,36KB)

JPG"Pokój wszystkim dniom"-jasełka we "Wzrastaniu" (68,38KB)

JPG"Pokój wszystkim dniom"-jasełka we "Wzrastaniu" (70,46KB)

JPG"Pokój wszystkim dniom"-jasełka we "Wzrastaniu" (67,16KB)

JPG"Pokój wszystkim dniom"-jasełka we "Wzrastaniu" (67,92KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 30-01-2012 12:42
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 30-05-2014 13:43