9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Tajemniczy K-POP…

Tym razem bardzo tajemniczo zapowiadało się zaproszenie na cykliczną imprezę  w Gimnazjum nr 3 w Przemyślu - wieczorek muzyczny. Plakat reklamowy obwieszczał, iż będzie to bliskie spotkanie z ’k-popem’. Tylko czym jest K-POP? Ta wiedza tajemna miała niebawem trafić do mas. 20 stycznia 2012 r. tłum zaintrygowanych gimnazjalistów, a także absolwentów gimnazjum, wypełnił salę widowiskową szkoły. Organizatorki – Faustyna Ciesielska i Małgorzata Gawlik (uczennice kl.IIIa) – wyjawiły, iż enigmatyczny skrót oznacza ‘koreański pop’. Sceptycy natychmiast pomyśleli, że to u nas w Przemyślu chyba się nie przyjmie, bo zbyt odległe kulturowo. Byli w błędzie. Świetna, energetyczna muzyka i niezwykle profesjonalne clipy, nie pozostawiły nikogo obojętnym, a aprobatę dla takich rytmów wyrażano w nieskrępowany sposób gromkimi brawami. Gospodynie wieczoru zadbały o najdrobniejsze szczegóły, nie zabrakło atrakcji. Uczennice zaprezentowały niezwykle widowiskowy układ taneczny, nagrodzony owacjami  na stojąco (był też bis) oraz przeprowadziły konkurs na najbardziej przekonującą interpretację fabuły jednego z clipów.  Wszyscy jednomyślnie orzekli, że warto było w piątek, wieczorową porą, przybyć do szkoły – a taka deklaracja u uczniów to przecież rzadkość.

Jeszcze raz potwierdziła się teza, że jeśli potrafi się z pasją i zaangażowaniem rozmawiać o własnych zainteresowaniach, to ten entuzjazm udziela się innym i stanowi inspirację do kolejnych szkolnych spotkań, które już wkrótce.

Nad przebiegiem imprezy czuwali nauczyciele: p. Katarzyna Ciesielska, p. Aneta Demko, p. Małgorzata Klepacka, p. Anna Lubińska oraz p. Remigiusz Łuc.

JPGNULL (39,79KB)

JPGNULL (80,30KB)

JPGNULL (84,35KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 30-01-2012 11:22
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 30-01-2012 11:22