11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Nie taki język obcy, jak go piszą…

W bieżącym roku szkolnym, w Gimnazjum nr 3 w Przemyślu, powstała klasa z poszerzonym programem języka niemieckiego, która pod patronatem Republiki Federalnej Niemiec przygotowuje uczniów do międzynarodowego egzaminu z języka niemieckiego DSD (Deutsches Sprachdiplom - Dyplom z Języka Niemieckiego).Gimnazjaliści, po zdaniu egzaminu, otrzymają certyfikat potwierdzający znajomość języka niemieckiego uznawany w całej Europie.

Uczniowie tej klasy, oprócz intensywnej nauki języka, mają okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w klasowych konkursach. Pierwszy z nich odbył się już na przełomie września i października pod hasłem: „Z czym kojarzą mi się kraje niemieckojęzyczne?”, a jego przedmiotem była praca plastyczna. Konkurs wygrał Gracjan Grabowski, II miejsce ex aequo zajęli Anita Igras i Patryk Kościółek, a na III miejscu uplasowały się Magdalena Poczesna i Angelika Wilczyńska. Wyróżnienie zdobył Natan Wąsowicz.

W grudniu, młodzi miłośnicy języka niemieckiego, po raz kolejny mogli wykazać się wiadomościami i wiedzą, tym razem o Berlinie, w konkursie: „Berlin ist sehenswert”. Zwyciężczynią rywalizacji została Magdalena Poczesna, II miejsce zajęła Anita Igras, a III miejsce przypadło Kindze Chruścickiej i Piotrowi Chabko. Wyróżnieni zostali: Weronika Malinowska, Katarzyna Zajączkowska Gracjan Grabowski i Dawid Gardziel.

Kolejne zmagania konkursowe („Deutsch ist mein Hobby”) już niebawem, 13 lutego 2012 r.. Uczniowie będą mieli tym razem okazję wykazać się swoimi umiejętnościami typowo językowymi.

Klasa DSD posiada na stronie internetowej szkoły swoją podstronę pod adresem http://www.gim3przemysl.eu/klasadsd.htm

JPGNULL (82,70KB)

JPGNULL (104,14KB)

JPGNULL (102,36KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 30-01-2012 11:19
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 06-02-2012 08:00