13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dziesiąte spotkanie opłatkowe Miast Papieskich

We wtorek 18 stycznia br. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla wziął udział w spotkaniu opłatkowym Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów „Miast Papieskich”, które odbyło się w sali obrad plenarnych Sekretariatu Episkopatu Polski. Podczas tego wydarzenia podsumowano również ubiegły rok pracy Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Ks. Jan Drob Przewodniczący Zarządu Fundacji podziękował prezydentom i burmistrzom „Miast Papieskich” – do grona których należy również Przemyśl – za czynne włączenie się w organizację XI Dnia Papieskiego w Polsce. Zaprezentowane zostały również plany związane z organizacją tegorocznego XII Dnia Papieskiego, jego hasło brzmi: „Jan Paweł II – Papież Rodziny”.
Podczas spotkania Pani Joanna Krupska Przewodnicząca Zarządu Związki Dużych Rodzin mówiła o pozytywnych przykładach pomocy rodzinom wielodzietnym przez samorządy. Jednym z modelowych miast był Przemyśl i zainicjowany przez Prezydenta Program „Przemyska Rodzina 3+”. Wśród ciekawych inicjatyw w innych miastach były działania podejmowane przez prywatnych przedsiębiorców. Uczestniczący w spotkaniu JE Ks. Abp. Józef Michalik, Metropolita Przemyski, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski omówił okoliczności powstania inicjatywy Beatyfikacyjnej Iskry Miłosierdzia. Symbolizujące tę inicjatywę lampiony otrzymali obecni samorządowcy. Abp. Michalik podkreślił, iż jest to symbol iskry światła miłosierdzia, potrzebnej do pracy na rzecz innych. Nawiązując do pracy Fundacji stwierdził, że ukształtowanie jednego człowieka jest ważniejsze od zbudowania jednego kościoła.
Wczorajsze dziesiąte spotkanie samorządowców zorganizowane zostało przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 

JPG Uczestniczący w spotkaniu JE Ks. Abp. Józef Michalik, Metropolita Przemyski, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski omówił okoliczności powstania inicjatywy Beatyfikacyjnej Iskry Miłosierdzia.

JPGDziesiąte spotkanie opłatkowe Miast Papieskich

JPGDziesiąte spotkanie opłatkowe Miast Papieskich

JPGDziesiąte spotkanie opłatkowe Miast Papieskich

Opublikował:  | Data publikacji: 19-01-2012 08:54
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:12