13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"Powróćmy jak za dawnych lat..."

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki "Zamek" serdecznie zaprasza na koncert „Powróćmy jak za dawnych lat….”.

07.02.2012 r. (wtorek), godz. 19.00, sala widowiskowo-baletowa ul. Konarskiego 5 w Przemyślu. Bilety w cenie 50 i 60 zł do nabycia: Biuro Klubu "Niedźwiadek", Rynek 1 (tel. 16 678 46 91) oraz sklep "Musicland", ul. Serbańska 13 (tel. 16 675 01 82)

wykonawcy: 


Jacek Wójcicki - wokal


Adrianna Bujak – Cyran – wokal


Tomasz Chmiel – fortepian


oraz Kameraliści Rzeszowscy w składzie:
Barbara Wilczyńska – flet, Dariusz Tobiasz – obój, Maciej Zeszut – klarnet, Robert Naściszewski – skrzypce, Orest Telwach – skrzypce, Izabela Tobiasz – altówka, Anna Naściszewska – wiolonczela, Sławomir Ujek – kontrabas, Marian Rzym - perkusja

 

W programie piosenki z przedwojennych filmów m.in. „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Ada to nie wypada”, „Ta ostatnia niedziela”, „Serce”.

 

ADRIANNA BUJAK - sopran

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu dr Katarzyny Oleś–Blacha. Brała udział w kursach mistrzowskich m.in. Ryszarda Karczykowskiego, Howarda Crooka, Marcina Habeli i Christiny Pluhar. Otrzymała stypendium Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso.

Jest solistką Zespołu Muzyki Dawnej FLORIPARI z Królewskiego Zamku na Wawelu, z którym występowała na wielu prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą m.in. na Słowacji, w Niemczech, Rumunii, Mołdawii, Litwie i Anglii.
Jako członek kameralnego zespołu Capella Cracoviensis specjalizującego się w wykonawstwie muzyki oratoryjno-kantatowej brała udział w nagraniu płyty pt. Offertoria et Communiones Totius Anni 1611 Mikołaja Zieleńskiego, która w 2009 roku otrzymała Nagrodę Muzyczną Fryderyk. Współpracuje ze scholą gregoriańską Flores Rosarum, Krakowską Operą Kameralną, orkiestrą Fundacji Akademii Muzyki Dawnej w Szczecinie oraz Zespołem Muzyki Dawnej Camerata Cracovia.
W 2010 zadebiutowała na deskach Opery Krakowskiej w spektaklu Spojrzenia pod dyr. Rubena Silvy. Interesuje się również piosenką estradową. Zaczynała w kabarecie Loch Camelot, z którym dokonała licznych nagrań dla radia i telewizji. Na scenie tego kabaretu występowała także z recitalem piosenek francuskich oraz w autorskim programie Basi Stępniak – Wilk „Wieczory Nieperwersyjne”, które w bieżącym roku zostały zarejestrowane na płycie CD. Jest zwyciężczynią Ogólnopolskiego Festiwalu Niezapomnianych Artystów w Bydgoszczy oraz Grechuta Festival (2011).

Opublikował:  | Data publikacji: 16-01-2012 09:49
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:13