17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Szkolne Koło Caritas w Gimnazjum nr 4

W Gimnazjum nr 4 od kilku już lat działa Szkolne Koło Caritas, które liczy  22 uczniów. Członkowie SKC bardzo chętnie udzielają się jako wolontariusze i podejmują różne działania na rzecz potrzebujących.  Włączają  się w ogólnopolskie akcje typu „Szlachetna paczka” lub „Kromka chleba”, których celem jest zebranie produktów spożywczych dla najuboższych osób. Inne akcje, w których bierze udział SKC, to zbieranie odzieży, zabawek dla biednych rodzin z naszego regionu. Ostatnio przeprowadzona została kwesta pieniężna na pomoc dzieciom w Sudanie oraz dla Olgi Kopacz uczennicy Gimnazjum nr 3 w Przemyślu.

Inne coroczne działanie  Szkolnego Koła Caritas to pomoc w przygotowaniu wieczerzy wigilijnej w Hali Sportowej dla ubogich naszego miasta. 

Uczniowie, którzy działają w SKC, w Gimnazjum nr 4 są osobami empatycznymi, otwartymi i wrażliwymi na krzywdę i biedę drugiego człowieka. Całym sercem starają się nieść pomoc wszystkim, którzy tej pomocy oczekują.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl