19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Inni, a jednak tacy sami

We wrześniu br. Szkoła Podstawowa nr 16 po raz  pierwszy wzięła udział w konkursie o integracji organizowanym przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi  nr  22 w Rzeszowie. Konkurs zatytułowany ,,Inni, a jednak tacy sami” składał się z konkursu literackiego oraz plastycznego, w którym brały udział integracyjne szkoły podstawowe z całego województwa podkarpackiego.

Prace literackie oceniała komisja pod przewodnictwem pracownika naukowego Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Szkoła Podstawowa nr 16  wzięła udział w konkursie literackim i odniosła spektakularny sukces, uczennica klasy IV b Marcelina Śmigielska zdobyła pierwszą nagrodę za opowiadanie o przyjaźni z niewidomą dziewczynką. Warto wspomnieć, że Marcelina była najmłodszą laureatką w swojej kategorii wiekowej, a jej pracę wyłoniono z ponad 120 nadesłanych na konkurs.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 2.grudnia br. w SP nr 22 w Rzeszowie, podczas uroczystego Dnia Integracji. Laureaci odczytywali swoje prace podczas uroczystości wręczania im nagród. W ciągu kilku godzin nawiązały się nowe znajomości pomiędzy uczniami oraz nauczycielami, co z pewnością zaowocuje ściślejszą współpracą pomiędzy szkołami, dla których integracja stanowi ważny element w procesie edukacyjno – wychowawczym.

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 22-12-2011 08:19
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 22-12-2011 08:19