10.3 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kamień upamiętniający zmarłych Polaków na cmentarzu w Paderborn

Burmistrz Miasta Paderborn, Heinz Paus i Przewodniczący Towarzystwa Przyjaźni Paderborn/Przemyśl, Karl-Ernst Neumann, złożyli wieniec przy kamieniu „Pamięci zmarłych Polaków” na cmentarzu w Senne (Paderborn), gdzie pochowani są obywatele różnych narodowości, w tym również wielu Polaków. W większości są to mogiły, które zostały przeniesione z cmentarzy z powiatu Detmold. W Senne znajduje się 208 polskich nagrobków, w tym 77 nagrobków dziecięcych.

Kamień upamiętniający Polaków został odsłonięty w tym roku. Jego postawienie zaproponował w 2010 r. podczas dnia Wszystkich Świętych  Burmistrz Heinz Paus, kiedy to wraz z Konsulem Honorowym Polski, dr. Piotrem Piotrowskim i zmarłą niedawno Przewodniczącą Towarzystwa Przyjaźni Paderborn/Przemyśl Heidi Wernerus-Neumann, złożyli hołd zmarłym w okresach wojennych Polakom pochowanym na tym cmentarzu. Wcześniej w taki sposób zostali upamiętnieni obywatele Francji i Rosji.

Opr. Wydział Kultury UM

PDFNULL

JPGHeinz Paus i Karl-Ernst Neumann, przy kamieniu „Pamięci zmarłych Polaków”

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl