Konkurs recytatorski

1 XII 2011 r. w Gimnazjum nr 1 im. Orląt Przemyskich  w Przemyślu miało miejsce ciekawe spotkanie  z poezją, którego główną bohaterką była przemyska poetka pani Teresa Paryna. Składało się  z dwóch części:

W pierwszej części – 19-u uczniów stanęło do konkursu recytując wiersze gościa. Jury, któremu przewodniczyła pani Teresa Paryna, wybrało zwycięzców.

Okazali się nimi:

I miejsce  -    Marta Kikiela z kl. IIc,
II miejsce   -  Zuzanna Kroczek z kl. IId,
III miejsce – Magdalena Piejko z kl. II c oraz Aleksandra Kuc  z kl. Ia

Były też dwa wyróżnienia: Patrycja Owsiany z kl. Ie   i Maciej Lechociński z kl. I c.

Wszyscy uczniowie otrzymali z rąk poetki pamiątkowe dyplomy, a laureaci – nagrody książkowe ufundowane przez dyrektora szkoły – pana Bogusława  Klisowskiego oraz przez poetkę – tomiki poezji ze specjalna dedykacją.

W drugiej części – uczestnicy konkursu oraz klasa IIa wzięli udział  w spotkaniu z autorką. Pani Paryna opowiadała o początkach swojej drogi pisarskiej, o tym skąd czerpie tematy do  swoich utworów i o tomikach poezji, które ukażą się w najbliższym czasie. Na koniec wicedyrektor szkoły pani Mariola Stasieczek podziękowała gościowi   za udział w spotkaniu z  nadzieją na następne odwiedziny.

Był to  kolejny już konkurs recytatorski organizowany przez nauczycielki:  Danutę Droń i Beatę Wasyliszyn popularyzujący poetów regionu i ich twórczość.

JPGNULL (112,81KB)

JPGNULL (90,67KB)

JPGNULL (24,42KB)

JPGNULL (108,26KB)

Opublikował(a):  Data publikacji: 12-12-2011 14:51 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 12-12-2011 14:51

Na skróty