-2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Uczniowie SP 4 w Przemyślu uczestniczą w lekcji edukacyjnej w lecznicy ADA

W dniu 4.11.2011r uczniowie z  klasy II d Szkoły Podstawowej nr 4 w Przemyślu pod opieką wychowawcy p. Renaty Fedewicz i kierownika świetlicy  p. Marty Oleszek  wzięli udział w lekcji edukacyjnej „Pomóż bocianom przetrwać zimę”. W czasie zajęć dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat bocianów, ich życia, zwyczajów i form pomocy dla nich. Miały też okazję zobaczyć je z bliska, a nawet dotknąć, co było nie lada atrakcją. Zaprzyjaźniły się  z małą sarenką o imieniu Basia, poznały jej historię. Obejrzały z bliska wiewiórki i inne zwierzęta przebywające aktualnie w klinice pod troskliwą opieką lekarzy weterynarii i wolontariuszy. Los zwierząt nie jest naszym uczniom obojętny, o czym świadczy spora ilość karmy przekazanej dla pacjentów lecznicy.

Wyjątkową atrakcją spotkania był przyjazd Telewizji Polskiej, która nakręciła krótki program o edukacji najmłodszych. Ukazał się on 8 listopada 2011 roku na antenie aktualności TVP Rzeszów oraz 9 listopada w Teleekspresie.

Wrażenia niezapomniane!  Zachęcamy innych do udziału w takich lekcjach. Mają one ogromne znaczenie  w edukacji dzieci, a wsparcie w postaci karmy  jest ważne dla egzystencji zwierząt. Pamiętajmy  nie tylko o tych z lecznicy, lecz także ze schroniska.

JPGNULL (185,43KB)

JPGNULL (158,18KB)

JPGNULL (148,66KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 12-12-2011 14:34
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 12-12-2011 14:34