9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Bardzo udane występy przemyskich bokserów walczących w barwach klubu Wisłok Rzeszów

Na zakończenie sezonu Młodzieżowej Ligi Bokserskiej Wisłok Podkarpacie Rzeszów pokonał Gwarka Łęczna 16:11. Była to pierwsza ligowa wygrana zespołu Wisłoki z ekipą z Łęcznej. Na zaproszenie Legendy Jarosław mecz odbył się właśnie w tym mieście. Nie zawiedli kibice, którzy spragnieni boksu stawili się na zawodach bardzo licznie. Oprawa rodem z zawodowych gal bokserskich bardzo przypadła do gustu jarosławianom. W zawodnikach z kolei wywołało to wzrost adrenaliny.

Pierwsza walka Mateusza Krawca z Piotrem Woźniakiem odbyła się, ale tylko na zasadach towarzyskich. Krawiec przekroczył limit wagowy i przegrał walkowerem, w ringu jednak Woźniak też był lepszy. Rzeszowianie mieli z kolei dwa walkowery, punkty bez wychodzenia do ringu zgarnęli Dawid Iwiński i Kamil Rzepka, gdyż rywal nie wystawił w ich kategoriach bokserów.

Wygrane kadetów Maksymiliana Gibadło i Mateusza Wybrańca pozwoliły zatem odskoczyć rzeszowianom na spory dystans. Najciekawsze walki jednak odbyły się później. Borys Rogaliński po zaciętym pojedynku musiał uznać wyższość Damiana Nowaka i wynik był znów niepewny.

Nadzieję na punkty w tym meczu gościom odebrał ostatecznie Jarosław Wytrykusz. Wychowanek Niedźwiadków Przemyśl dość niespodziewanie pokonał medalistę mistrzostw Europy juniorów Karola Pawlinę i tym samym przypieczętował wygraną Wisłoka. Wyższość Podkarpackich bokserów nad rywalami potwierdzili jeszcze Arkadiusz Kordek i powracający po długiej przerwie Michał Kolak.

Niestety nie był to najlepszy dzień dla zawodników miejscowej Legendy. W ostatnim pojedynku meczu Grzegorz Kostka uległ już w I rundzie Mateuszowi Gątnickiemu.

WYNIKI WALK:
Kat. 46 kg (kadet):
Mateusz Krawiec – Piotr Woźniak 0-3 w.o. (wynik meczu 0:2);

kat. 54 kg (K):
Maksymilian Gibadło – Łukasz Skoczylas 3:0 (2:3);

kat. 75 kg (K):
Mateusz Wybraniec – Rafał Rzeźnik 2:1 (4:4);

kat. 80 kg (K):
Dawid Iwiński – vo 3:0 (6:4);

kat. 60 kg (junior):
Borys Rogaliński – Damian Nowak 1:2 (7:6);

kat. 75 kg (J):
Jarosław Wytrykusz – Karol Pawlina 3:0 (9:7);

kat. 91 kg (J):
Arkadiusz Kordek – Daniel Soczyński - dyskwalifikacja (11:8);

kat. +91 kg (J):
Michał Kolak – Wojciech Dybek 3:0 (13:9);

kat. 64 kg (senior):
Kamil Rzepka – vo. (15:9);

kat. 81 kg (S):
Grzegorz Kostka – Mateusz Gątnicki 0:3 RSC w I rundzie (16:11).

 

Źrodło: www.pozb.pl

JPGNULL (284,69KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 06-12-2011 10:21
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 13-12-2011 11:26