-3.9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wymiana młodzieży między Gimnazjum nr 1 im. Orląt Przemyskich w Przemyślu a Gymnasium w Osterholz-Scharmbeck.

W ramach 6 edycji wymiany młodzieży pomiędzy Gimnazjum nr 1 w Przemyślu i Gymnasium w Osterholz-Scharmbeck w Dolnej Saksonii, uczniowie polscy gościli w Niemczech na przełomie maja i czerwca, natomiast w dniach od 13 do 21 września w Przemyślu  przebywała  grupa niemieckich gimnazjalistów.

Program wymiany obejmował poznawanie Przemyśla i okolic, wspólne  zajęcia  szkolne, wycieczkę  do Łańcuta, wędrowanie po Bieszczadach.  Młodzież została przyjęta w gmachu Urzędu Miasta przez Prezydenta Przemyśla.  Nie brakowało również wspólnie spędzonych wieczorów i spacerów po Starym Mieście.

Celem wymiany jest  trwały rozwój kontaktów między szkołami,  poznanie i zbliżenie  młodych ludzi, nawiązanie kontaktów i przyjaźni, zainteresowanie  uczniów językiem obcym, kulturą , historią  i realiami drugiego kraju,  nauka tolerancji.

Wymiana finansowana jest ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Pogoda dopisała, humory również, nic dziwnego, że przy pożegnaniu nie brakowało łez.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl