19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Sukcesy sportowe zawodników KS "TWIERDZA" Przemyśl na zawodach we Wrocławiu i Jedliczu

W dniach 17-20 listopada br. We Wrocławiu odbyły się zawody klasyfikacyjne  w strzelaninach pneumatycznych. Udział w tych zawodach wzięła garstka strzelców z przemyskiego klubu LOK TWIERDZA Przemyśl. Mimo, iż wywalczone miejsca nie znajdowały się na podium, to wyniki przewyższyły oczekiwania trenerów. Na gratulacje zasługuje Katarzyna Koschmieder, która w konkurencji karabin pneumatyczny uzyskała wynik 388/400, poprawiając jednocześnie swój wynik życiowy i zajmując wysokie dziewiąte miejsce. Brawa należą się również dla Rafała Wołos, który strzelając z karabinka 571/600 zajął po dogrywce dziewiąte miejsce. Drugi dzień strzelania przyniósł piąte miejsce dla Tomasza Pawul, który uzyskał wynik 575/600 w karabinie pneumatycznym juniorów. Należy brać pod uwagę, że w tych zawodach brała udział kadra narodowa, co stawia te zawody na  najwyższym poziomie.

Po niespełna tygodniu członkowie klubu mieli okazję by się wykazać na kolejnych zawodach. Tym razem gospodarzami było miasto Jedlicze. Tutaj także nie brakowało świetnych wyników wśród zawodników z Przemyśla. Ponownie Katarzyna Koschmieder przeskoczyła swój rekord strzelając 392/400 w konkurencji karabin pneumatyczny  i zdobywając jednocześnie pierwsze miejsce. To samo miejsce na podium zdobył Rafał Wołos z wynikiem 381/400 oraz Tomasz Pawul 565/600, odpowiednio jako junior młodszy i junior w karabinie pneumatycznym.  Jako senior w tej samej konkurencji Wiktor Rabiej zajał drugie miejsce z wynikiem 539/600.

Nie należy również zapominać o naszych jakże utalentowanych pistoleciarkach i pistoleciarzach. Na swoich pierwszych zawodach Ewelina Janiuś, jako juniorka, zajęła drugie miejsce uzyskując wynik 224/400. Rafał Lewicki jako junior młodszy w tej konkurencji poradził sobie wyśmienicie zajmując najwyższe miejsce na podium i strzelając 372/400. Po długiej nieobecności wystartowała seniorka Andżelika Buksa uzyskując z wynikiem 363/400 pierwsze miejsce. Jako senior w pistolecie pneumatycznym wystartował Jerzy Białoglowicz, który uzyskując wynik 563/600 stanął na pierwszym miejscu na podium. Niestety kontuzja kolejnego seniora, Witolda Pawul, spowodowała umieszczenie na 12 pozycji wyniku 503/600. Ponowne gratulacje należą się Rafałowi Wołos, który w konkurencji finałowej nie pozostawił żadnemu konkurentowi szans na wygraną. Trzecie miejsce w tej konkurencji zdobył Tomasz Pawul. Wyjazd w tak nielicznym gronie zaowocował 3 miejscem drużynowym. Rok 2011 KS TWIERDZA zakończył na II miejscu w klasyfikacji generalnej województwa podkarpackiego. Zawodnicy powrócili do domu bogatsi o nowe doświadczenia oraz upominki od gospodarza zawodów.

Źródło: Ryszard Nycz - KS "Twierdza" Przemyśl

 

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 29-11-2011 14:39
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 29-11-2011 14:46