12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pamięci poległych uczestników Powstania Listopadowego

W 181 rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego, we wtorek 29 listopada br. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla oraz Jan Bartmiński Przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu złożyli wiązankę okolicznościową na kwaterze poległych w walkach za Ojczyznę. Kwatera znajduje się na Cmentarzu Głównym przy ul. Słowackiego, zawiera ona ziemię z mogił uczestników powstań zarówno listopadowego, jak i styczniowego. Wśród wielu flag opatrzonych znaczącymi w historii datami umieszczona jest tablica z tekstem epitafium:

 

 „Przechodniu! Powiedz Polsce
Tu spoczywa Jej armii kwiat
Wzór przyszłych pokoleń
O wolność Ojczyzny broń do ręki wzięli
Patriotyzm powstańczy odziedziczył wnuk
z piosenką na ustach, a dobrze wiedzieli,
że krwią za Ojczyznę idą spłacić dług”.

JPGW 181 rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego, we wtorek 29 listopada br. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla oraz Jan Bartmiński Przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu złożyli wiązankę okolicznościową na kwaterze poległych w walkach za Ojczyznę. (627,72KB)

JPGWśród wielu flag opatrzonych znaczącymi w historii datami umieszczona jest tablica z tekstem epitafium. (703,26KB)

JPGW 181 rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego, we wtorek 29 listopada br. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla oraz Jan Bartmiński Przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu złożyli wiązankę okolicznościową na kwaterze poległych w walkach za Ojczyznę. (708,48KB)

JPGPamięci poległych uczestników Powstania Listopadowego (287,35KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 29-11-2011 14:23
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:02