15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

W Przemyślu gościł Konsul Generalny Republiki Francuskiej

Gościem Roberta Chomy Prezydenta Miasta Przemyśla był Pan Alexis Chahtahtinsky, Konsul Generalny Republiki Francuskiej w Krakowie. Wizyta w Przemyślu jest jedną z wielu na Podkarpaciu podczas, których Konsul przygląda się pracy służb granicznych i przygotowaniom do EURO 2012. Podczas spotkania Prezydent mówił na temat działań podejmowanych przez Związek Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl oraz o współpracy z Twierdzą w Verdun. Robert Choma zaproponował również możliwość nawiązania współpracy z jednym z francuskich miast. Konsul zapewnił, iż wesprze starania Prezydenta Przemyśla i pomoże we wskazaniu miejscowości, z  którą Przemyśl mógłby podpisać umowę o partnerskiej współpracy.
Jednym z tematów była oferta inwestycyjna miasta, którą przedstawił Prezydent. Konsul mówił o sporym zainteresowaniu Francuzów inwestowaniem w Polsce. Zapewnił, iż przekaże ofertę instytucjom odpowiadającym za rozwój współpracy gospodarczej. Konsul wizytował przejścia graniczne między innymi w Medyce i Korczowej.

JPGNa zdjęciu Pan Alexis Chahtahtinsky, Konsul Generalny Republiki Francuskiej w Krakowie oraz Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla (691,11KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 29-11-2011 12:42
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:02